Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Berlini − nem hivatalos − értesülések szerint három évre szóló terv születhet Görögország megsegítésére a Nemzetközi Valutalap és az euróövezeti uniós tagállamok közreműködésével.
Az Athénnak folyósítandó összeg nagysága 100-120 milliárd euróra rúgna, és ebből Németország részesedése összesen mintegy 25 milliárd euró lenne. Az előzetes tervek arról szóltak, hogy az idei esztendőre előirányzott 45 milliárdos segélycsomagban Berlin 8,4 milliárd euróval venne részt. Korábbi elemzői vélemények szerint mintegy 80 milliárd euróra van szüksége a görög államnak a kilábaláshoz.
Mindez azután szivárgott ki, hogy Dominique Strauss-Kahn, a Nemzetközi Valutaalap vezérigazgatója és Jean-Claude Trichet, az Európai Központi Bank elnöke a segélycsomaggal kapcsolatos elképzelésekről tájékoztatta a német parlamenti pártok vezetőit. A hírt hivatalosan még nem erősítették meg.
Ellenzéki források közölték: a Nemzetközi Valutalap vezérigazgatója arról tájékoztatta őket, hogy Görögország megsegítése az eredetileg tervezettnél jóval többe kerül majd. A Zöldek parlamenti frakcióvezetője, Jürgen Trittin ezután nyilatkozta azt, hogy 100-120 milliárd euróról és egy három évre szóló segélycsomagról lenne szó. A német közvélemény vélhetően nem örül a hírnek, hiszen a legfrissebb felmérés szerint a német lakosság 94 százaléka Görögország pénzügyi megsegítése ellen van.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
A miniszter szerint nem a MÁV munkatársain múlt, hogy nem tudtak előbb segítséget nyújtani a bajba került utasoknak.
Talán mindenki halott már Bugyiról és Taktaharkányról, ám ezeken kívül is rengeteg érdekes nevű település van Magyarországon. Játsszon velünk!
A viharkároknak mintegy 10-12 százalékát okozzák fakidőlések, ágtörések.
Az oroszok MS001 drónja már nem koordinátákkal dolgozik a csapás előtt, hanem maga választja ki a célpontokat.