Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A magyar megszorító intézkedésekhez hasonlóakra kell számítaniuk a görögöknek is, miután a hétvégén megállapodtak a mentőcsomagról. A görög dráma végén a várt feloldás egyelőre elmaradt, a befektetők ugyanis feltehetőleg attól tartanak, hogy még lesz egy-két felvonás más országokban.
Vasárnap végre megszületett a várva várt megállapodás, a görögök, illetve a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió között. Az egyezség értelmében az adósságválsággal küzdő ország három év alatt 110 milliárd eurós segélycsomagot kap, cserében azonban komoly megszorító intézkedéseket kell hoznia a kormányzatnak. A vasárnap közzétett összeg nagyjából megfelel a várakozásoknak, elemzők ugyanis 100-120 milliárd eurós mentőövet valószínűsítettek. A 110 milliárdból 80-at az uniós tagállamok vállaltak magukra, míg 30 milliárdot az IMF folyósít. A görögöknek még az idén 30 milliárd eurót utalnak ki, az első részletet még május 19-e előtt, úgy, hogy az aznap lejáró 8,5 milliárd eurós államkötvénycsomagot képes legyen refinanszírozni az ország. Az uniós tagállamok által biztosított hitel után 5 százalékos kamatot kell fizetniük a görögöknek, míg az IMF pénzéért cserébe 3 százalékos a kamatfelár.
Részletek az Ecoline.hu-n
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.