Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Busás nyereségre tehettek szert a cukorkereskedelemre szakosodott fantomcégek, egy kamionnyi árun akár 600-700 ezer forint hasznot is zsebre vághattak a bűnözők − írta pénteki számában a Somogyi Hírlap. Magyarország egyetlen működő cukorgyárában, Kaposváron most azt találgatják: az új cukor megjelenésével vajon újult erőre kapnak-e az illegális csapatok?
Az áfacsalás tipikus példája, amikor papíron „megutaztatják” a cukrot − utalt az ágazatban gyakran hallható gyanús ügyletekre Bráth Zoltán, a Magyar Cukor Zrt. elnöke. A feldolgozótól egy magyarországi cég megvásárolja az árut, amelyet tovább adnak egy uniós bejegyzésű − általában szlovák vagy román − vállalkozásnak, s mivel az EU területén nem kell fizetni az országok között áfát, így a külföldi cég könnyedén tovább értékesítheti a cukrot egy magyarországi fantomtársaságnak, amely eladja a szállítmányt − hivatalosan, áfával − egy áruházláncnak vagy kereskedelmi társaságnak.
A cikkben szereplő példa szerint két nappal azután, hogy a kaposvári gyár eladta a cukrot, az Alföldön 15 forinttal olcsóbban lehetett hozzájutni. A Magyar Cukor feljelentést tett, az ügy tudomásuk szerint jelenleg ügyészségi szakban van.
Bráth Zoltán − osztva az Élelmiszer-feldolgozó Országos Egyesületének javaslatát − úgy vélekedett: az illegális élelmiszerkereskedelem területén tapasztalt sok milliárdos trükközés ellen talán az egyszámjegyű áfa bevezetése jelenthetne megoldást, akkor sokan már nem kockáztatnának. Az egyesület felmérésére hivatkozva a cégvezető elmondta: Magyarországon évente közel 3 000 milliárd forintnyi élelmiszert értékesítenek. Ennek az áfa-tartalma 750 milliárd forint, amelynek csaknem egyharmada a feketekereskedelemben csapódhat le.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.