Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 215,08 pontos emelkedéssel, 22 294,20 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékéhez képest 0,97 százalékkal erősödött.
Az elemzők a nyitást megelőzően azt mondták, folytatódhat az emelkedés csütörtökön. Gabler Gergely, az Erste Befektetési Zrt. elemzője arra számít, hogy tovább tud emelkedni a BUX az előző nap megindult pozitív korrekcióban. Véleménye szerint a 22 500 pontos szint körül mozoghat az index a következő időszakban. A kereskedést délután az Egyesült Államokból érkező munkanélküliségi, illetve a konjunktúrára vonatkozó adatok befolyásolhatják. Hazai hír, hogy a Mol jogerősen nyert a Szurgutnyeftyegaz ellen, az orosz társaság részvénykönyvi bejegyzésével kapcsolatban indított perben. Az elemző szerint azonban ez semleges hatású a papír árfolyamára.
A CIB Bank írásos elemzése szerint az ázsiai piacok meggyőző teljesítménnyel kezdték a napot, és úgy tűnik, ezt az európai tőzsdék is lekövetik. Csütörtökön tárgyalások kezdődnek az EU-IMF delegáció és Írország között a bajba jutott ír bankok feltőkésítéséről. Ahogy a terv egyre jobban kezd alakot ölteni, a piacokon is enyhülhet a nyomás.
A BUX 138,45 pontos, 0,63 százalékos emelkedéssel, 22079,12 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 29,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a gyengülő Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk.