Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A kedvező amerikai munakerőpiaci adat rántotta pluszba a BUX indexet szerdán.
A BUX 150 ponttal, azaz 0,7 százalékkal a keddi záróérték alatt indította a szerdai kereskedést, s kora délutánig nem is mozdult el jelentősen a 21 800 körüli szintről. A negyed háromkor napvilágot látott amerikai munkaerőpiaci adat azonban a pesti börzére is optimizmust hozott, így a kereskedés utolsó szűk három órájában emelkedett a benchmark, amely végül 0,8 százalékos pluszban 22 118 ponton végzett.
A vezető papírok mindegyike erősödött, a legjobban pedig ezúttal a Richter teljesített: a gyógyszeripari cég részvényei 1,4 százalékkal 43 395 forintig drágultak. Az OTP 1,1 százalékkal 5287 forintra emelkedett, míg a Magyar Telekom 0,7 százalékkal 552 forintig kapaszkodott, a Mol papírjaival pedig 21 320 forinton született az utolsó kötés, 0,2 százalékkal magasabban, mint tegnap.
A forgalom ugyanakkor ezúttal sem volt túl meggyőző. Szerdán mindössze 9,1 milliárd értékben adtak-vettek papírokat a BÉT-en, ami a tavalyi forgalom kevesebb, mint fele.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Tüntetett a szakszervezet, és a diákok, az ELTE szenátusa azonban nagy többséggel elfogadta, hogy a kinevezett rektor kezdeményezésre hozzájuk csatolják a HUN-REN humán kutatóközpontjait.