Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Majd 15 éve nem volt olyan alacsony a forgalom a Budapesti Értéktőzsdén, mint Nagypénteken.
Komolyan felül kellene vizsgálni, hogy érdemes-e nyitva tartania a Budapesti Értéktőzsdének azokon a napokon, amikor a világ nagyobb gazdaságaiban nem kereskednek. Nagypénteken kizárólag a BÉT és a prágai börze tart nyitva a forgalmi adatok alapján azonban úgy fest, hogy teljesen feleslegesen. Budapesten ma 15 éves rekord dőlt meg, a mainál alacsonyabb forgalmat ugyanis utoljára 1996-ban mértek. A hazai parketten mindösszesen 848 millió forint értékben adtak-vettek papírokat, ez pedig kevesebb, mint 5 százaléka az elmúlt három hónap és alig 4 százaléka az elmúlt 12 hónap átlagának.
Percekig állt a kereskedés
Ez volt az első alkalom ebben az évezredben, amikor milliárd alatti forgalmat mértek a BÉT-en. Az eddigi rekordot egyébként bármily meglepő szintén egy Nagypéntek tartotta, méghozzá a 2002-es, akkor 1,13 milliárdos forgalmat regisztráltak. Hogy teljes legyen a dobogó, a harmadik helyen 2006 húsvét előtti péntekje áll, akkor 1,21 milliárd értékben adták-vették a részvényeket Budapesten.
A vezető papírok közül a legkeresettebb az OTP volt, amely 452 millió forint értékben forgott, ez az elmúlt három hónap átlagának kevesebb, mint huszada. A bankpapíron kívül egyetlen másik részvény sem ment 200 millió fölé, sőt a 100 milliós határt is csak a Mol lépte át. Napközben többször előfordult, hogy 3-4 percig egyáltalán nem született kötés a BÉT-en, sőt egyszer több mint hat percig állt a kereskedés. Az OTP-nél 16, a Magyar Telekomnál 30, a Richternél 37, a Mol-nál 42 perces volt a leghosszabb szünet.
Mínuszos zárás
A BUX egyébként enyhe mínuszban kezdett, majd a kereskedés első fél órájában 100 pontot ereszkedett, a hátralévő hét és fél órában azonban egy nagyjából 10 pontos sávban mozgott, s végül fél százalékkal a csütörtöki végső érték alatt, 23 965 forinton zárt. A vezető papírok mindegyike lefelé vette az irányt. A leggyengébbel a Mol teljesített: az olajipari vállalat papírjai 0,9 százalékkal értékelődtek le, és így 24 320 forinton végeztek. Az OTP mindeközben 0,3 százalékkal 6239 forintig esett, a Magyar Telekom szintén 0,3 százalékot veszítve értékéből 608 forinton zárt, míg a Richter részvényeivel 37 855 forinton született az utolsó kötés, 0,4 százalékkal alacsonyabban, mint csütörtökön.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.
Három gyereket pedig életveszélyes állapotban vittek kórházba, miután kamionnal ütközött egy személyautó.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.
Megdöbbentő részletek derülnek ki a kép történetét felkutató tanulmányából.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen, Budapesten a Pride, Belgrádban a Vitus-napi tüntetések vitték az utcára a megfáradni látszó ellenzékieket.