Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az első félévben 650 millió forint adót fizettek be a hazatérő offshore-vagyonok után, vagyis hat és fél milliárd forintnyi vagyont hoztak haza – tudta meg az MR1-Kossuth Rádió.
Az első félévben 650 millió forint folyt be a hazatérő offshore vagyonok adóiból – közölte az MR1-Kossuth Rádió reggeli műsorában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal adószakmai szóvivője. Honyek Péter szerint az összeg nem túl jelentős, de az adóamnesztia rendelkezései biztosítják az érintettek anonimitását, ezért az adóbevétel növekedésével számolnak.
A hazatérő vagyont áprilistól a hitelintézetek kezelik, őrizve a tulajdonosok névtelenségét, így nem lehet tudni, eddig hányan hozták haza a külföldön kezelt pénzüket. Az adó mértéke tíz százalék, tehát az első félévi adatok alapján hat és fél milliárd forintnyi vagyon tért haza az offshore cégek számláiról. Az adóamnesztia lehetőségével 2012 végéig lehet élni – tette hozzá a szóvivő.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
A miniszter szerint nem a MÁV munkatársain múlt, hogy nem tudtak előbb segítséget nyújtani a bajba került utasoknak.
Talán mindenki halott már Bugyiról és Taktaharkányról, ám ezeken kívül is rengeteg érdekes nevű település van Magyarországon. Játsszon velünk!
A viharkároknak mintegy 10-12 százalékát okozzák fakidőlések, ágtörések.
Bár a Föld egyes részein hidegrekordok is dőltek, a jégsapkák szokatlanul kicsire szorultak össze az elmúlt hónapban.