Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Gazprom külföldi partnereivel egyeztetve leállította a Barents-tengeri Stokman-földgázmező kiaknázását - jelentette be szerdán az orosz állami gázmonopólium irányító testületének tagja.
Vszevolod Cserepanov azzal indokolta a döntést, hogy a földgáz felszínre hozatala túlságosan nagy költségekkel jár. Június 30-án a Stokman-projekt részvényesi szerződésének lejárta miatt a norvég Statoil és a francia Total visszaadta a Gazpromnak 24 százalékos részvénycsomagját. Emellett Helge Lund, a norvég cég vezetője és Torgeir Kydland első elnökhelyettes kilépett a Shtokman Development AG-ből.
Korábban Alekszej Miller, a Gazprom vezérigazgatója azt közölte, hogy az újabb részvényesi megállapodás őszre várható. A Statoil pedig azt kérte, hogy nélküle, de a Shell bevonásával háromoldalú tárgyalások kezdődjenek a Murmanszktól körülbelül 600 kilométerre északkeletre lévő földgázlelőhely kiaknázásáról.
Az új részvényesi szerződést a tervek szerint már az új technológiai elképzelések figyelembevételével írták volna alá. A Stokman-mező, amely a világ legnagyobb földgázlelőhelye, a becslések szerint 3900 milliárd köbméter földgázt és körülbelül 56 millió tonna gázkondenzátumot tartalmaz.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?