Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
„Hat évvel a történtek után van olyan károsult ügyfelem, akinek nincs hol laknia, miközben még mindig esély sincs arra, hogy a kártérítési perében jogerős döntés szülessen” – panaszolta a HVG-nek Balczó Gábor ügyvéd egy minapi bírósági tárgyalás után, amelyet csak májusban folytatnak.
Az ominózus pert, akárcsak háromtucatnyi hasonlót, az AXA Biztosító ellen indította egy károsult, akit a társaság egykori sztárbrókere, a győrújbaráti Szeidman Zsolt csapott be. Szeidman 2007-es lebukásáig kétmilliárd forintot csalt ki a benne vakon megbízóktól, akik az AXA jogelődjénél, a Winterthurnál kötöttek életbiztosítást. „Világhírű volt Győrben”, „ő volt a legjobb” – mondják róla, akik ismerték, emlékezve rá, hogy amíg ment a szekér, egyeseknek havi tízszázalékos hozamot is fizetett.
A Kulcsár-ügyhöz a megtévesztésig hasonlító, kétmilliárdos biztosítási csalás áldozatai az igazságszolgáltatás tehetetlensége miatt jutottak kilátástalan helyzetbe.
A hogyanról a HVG e heti számában olvashatnak.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.