Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Debrecen 2014-2020 között uniós forrásokra támaszkodva szeretné elérni, hogy az Európai Unió egyik gazdaságfejlesztési, kutatásfejlesztési és innovációs központjává váljék - mondta Kósa Lajos, a város fideszes polgármestere pénteken egy sajtótájékoztatón.
A célt szolgálja a város most elfogadott 215 milliárdos innovációs gazdaságfejlesztési programja, amely új távlatokat nyit a tudásalapú, magas hozzáadott értékű iparágak fejlesztésében - mondta a polgármester.
Kósa Lajos megemlítette, hogy az elmúlt hétéves fejlesztési időszakban a város és a Debreceni Egyetem (DE) hatékony együttműködésével több mint 95 milliárd forint támogatás hasznosult Debrecenben, amely összeget tovább növeli a vállalati szektor által közvetlenül elnyert több 10 milliárd forint pályázati támogatás.
Kósa Lajos szerint a város, az egyetem, a gazdasági kamara és a gazdasági társaságok együttműködése a garancia arra, hogy Debrecen a tudás és innováció központja legyen. A polgármester szerint az információ-technológia, a funkcionális élelmiszeripar és mezőgazdaság, az egészségipar és a gyógyszergyártás az a négy terület, amely az alapja Debrecen innovációs gazdaságfejlesztésének.
Kósa Lajos kiemelte a programból protonterápia megvalósítását, amely önmagában 30-40 milliárd forintos fejlesztési program. Csupán a speciális ciklotron üzemeltetéséhez 20 nagyon felkészült elméleti fizikusra, 10 onkológusra és 20 informatikai mérnökre lesz székség - tette hozzá.
A funkcionális élelmiszeripari kutatások eredményeként akár gyógyszeres terápiák is kiválthatóak lesznek élelmiszerekkel, de a helyi technológiai ipar a Debrecen-Nagyvárad vasútvonal megépítését is megköveteli - engedett bepillantást az innovációs gazdaságfejlesztési program részleteibe Kósa Lajos.
Papp László, Debrecen gazdasági stratégiáért felelős alpolgármestere szerint az elkészült innovációs program jól illeszkedik abba a kormányzati elképzelésbe, miszerint a következő uniós költségvetési időszakban Magyarországra érkező támogatások 60 százalékát gazdaságfejlesztésre kívánják fordítani.
Szerinte az innovációs program a helyi, magas hozzáadott értéket képviselő ipari és szolgáltató gazdasági társaságok bevonásával készült, akik biztosítani tudják az adott programelem önerejét. Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora az oktatás, a kutatás és a gyakorlat összekapcsolódásának fontosságát hangsúlyozta a sajtótájékoztatón.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.