Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Két-három nappal a határidő előtt húzták ki a talajt egy új, reménybeli budapesti kézilabdaklub alól, amelynek a fő szponzora a hírek szerint a Közgép lett volna. Az Origo úgy értesült, hogy a Közgép az utolsó pillanatban visszalépett, és mégsem vállalta a csapat finanszírozását. Az új klubhoz több játékos átigazolt volna Simicska Lajos kedvenc csapatától, az MKB Veszprémtől.
Kihátrált a reménybeli főszponzor, a Közgép a reménybeli budapesti féri kézilabdacsapat mögül, amelyet neves játékosokkal, jelentős költségvetéssel indítottak volna el – adta hírül az Origo.
Mocsai Lajos szövetségi kapitány jelentette be idén márciusban, hogy Budapestnek szüksége van egy profi kézilabdaklubra, amely sikeres lesz a nemzetközi kupákban. Ennek lenne sport- és marketingértéke, ami mögé utánpótlást lehet építeni – tette hozzá.
Az első osztályú PLER-Budapest indulási jogát felhasználva össze is állt a játékoskeret, a szakmai stáb, és készen állt egy részletes szakmai koncepció is a leendő budapesti szuperklubhoz. Az induláshoz és a keret fenntartásához szükséges pénzt több szponzor adta volna össze – mondta Kovács Milán, a klubot működtető PLER-Budapest Kézilabdasport Kft. ügyvezetője. Kovács üzleti titokra hivatkozva egyet sem nevesített a szponzorok közül.
Több veszprémi játékos átigazolt volna?
Iváncsik Tamás, a Veszprém játékosa Facebook-oldalán a következőket írta július 17-én: "Egészen nyár közepéig biztos volt, hogy egy átalakult, jelentős gazdasági és szakmai háttérrel rendelkező, lényegében új budapesti élklubban fogom folytatni a pályafutásomat, több veszprémi játékossal együtt... A meggyőző és nem utolsó sorban hosszú távú hazai szerződés miatt, menedzsereimmel egyeztetve (Andrej Golic, Nikola Eklemovics) júniusban visszaléptünk a már meglévő franciaországi, illetve németországi ajánlataimtól. A régi-új fővárosi klub azonban váratlanul, rajtunk kívülálló okok miatt mégsem indulhatott el idén" – írta a játékos, aki további 1+1 éves szerződést kötött a veszprémi klubbal.
Az utolsó pillanatban azonban, két-három nappal a nevezési határiő előtt kihátrált a fő szponzor, a Közgép építőipari nagyvállalat – mondta az Origónak több, a kézilabda-szövetséghez kötődő forrás is. A nyáron több helyen is megjelent, hogy Simicska Lajos cége lenne a tervezett kézis csapat fő támogatója, bár a cég ezt egyszer sem erősítette meg, és most sem nyilatkoztak az Origónak a témában.
A hírportál úgy tudja, évi 500 millió forint támogatásról lett volna szó, ami a Veszprém másfél milliárd forintos költségvetéséhez képest elenyésző, de más forrásokkal kiegészítve sikerhez segíthette volna a csapatot.
Simicska Lajos egyébként az MKB Veszprém kézilabdacsapatának szurkol, tavaly le is fotózta őt a Magyar Narancs a klub VIP-páholyában.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.