Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Donald Trump nem sokkal megválasztása után „győzelmi turnéra” indult Indiana államban. Itt nagy fölénnyel győzött, mert a veszélyeztetett ipari állások megmentését ígérte. Konkrétan a Carrier hűtés- és fűtéstechnikai üzem dolgozóinak azt mondta: ezer állást meg fog menteni.
Megakadályozza az üzem Mexikóba telepítését, és minden rendben lesz. Ez tette optimistává Duane Oreskovic betanított munkást, aki a gyártószalagnál dolgozott. Vagyis szerény képzettséget igénylő munkát végzett. A választáson Trumpra szavazott, és az új elnök ígéretei még inkább derűlátással töltötték el. De az eufória nem sokáig tartott. Duane Oreskovicot pár hete kirúgták. A szalag mellett egy-két mozdulatot végző munkásokra egyre kevésbé van szükség – az indoklás szerint. Oreskovicnak vagy ötszáz sorstársa van. Igaz, 800, hasonlóan alacsony képzettségű munkás megúszta a leépítést – egyelőre.
A kirúgott Carrier alkalmazottak most egy Bernie Sanders vezette mozgalom rendezvényén vettek részt, itt találkoztak az AFP tudósítójával. Sanders a demokrata elnökjelölti státuszért versengve a fennálló rendszert támadta kampányában, igaz teljesen más alapállásból, mint Trump. Sanders ígéretei is csábítóak és vélhetően megvalósíthatatlanok voltak. De most, akik Trumpban csalódtak, az ő rendezvényére járnak.
Az egyik fórumozó, Chuck Jones szakszervezeti funkcionárius viszont már a kampány alatt demagóg hazudozónak nevezte Trumpot, és emiatt a Twitteren meg is kapta a magáét a későbbi elnöktől. Chuck Jones most igazolva látja álláspontját. Az AFP-nek azt mondta: a Carriernél további kirúgások lesznek, Trump nem a „Rust Belt” megmentője, hanem „demagóg bohóc”. Aki azért profi kampányt csinált és az AFP-nek nyilatkozó politikai elemzők szerint akkora bizalmi tőkét halmozott fel a rá szavazó „alsó Amerikában”, hogy maradt jócskán manőverezési lehetősége.
Igaz, Indianában a legutóbbi közvélemény-kutatások szerint, már csak 41 százalék helyesli a politikáját. De még egy darabig lehet hivatkozni arra, hogy Trump a Kongresszus, vagy a korábbi adminisztrációból ott ragadt szakapparátus fogja. Ráadásul az amerikai gazdaság pörög. Hogy ehhez van-e konkrétan köze Trumpnak – nagy kérdés.
Az összeszerelő iparban 2017-ben csaknem 200 ezer új munkahely jött létre. De ezek az új posztok többségükben magasan kvalifikált munkaerőt igényelnek, tehát nem a szalag mellett két mozdulatot végző betanított munkásokra van szükség. Pedig Trump nekik, a nagyon szerény végzettségűeknek ígért paradicsomot, miközben rafinált üzletemberként és „kreatív adózóként” nagyon jól tudta, hogy a globalizált világban csakis a jól képzettek, vagy az eleve milliárdokkal rendelkező és a vagyont sajátos adómorállal megóvó üzletembereké a jövő.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.