Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az Európai Tanács elnöke szeptember 11-ét és az oroszokat is felhozza.
Szokatlanul szarkasztikus Twitter-bejegyzésben ekézte az Egyesült Államok elnökét Donald Tusk, az Európai Unió csúcsszervének a vezetője. A lengyel politikus a szerdán kezdődő NATO-csúcs alkalmából üzent Donald Trumpnak, így:
Dear @realDonaldTrump. US doesn’t have and won’t have a better ally than EU. We spend on defense much more than Russia and as much as China. I hope you have no doubt this is an investment in our security, which cannot be said with confidence about Russian & Chinese spending :-)
— Donald Tusk (@eucopresident) July 10, 2018
"Kedves Donald Trump. Az USA-nak nincs és nem is kell, hogy legyen jobb szövetségese az EU-nál. Védelemre sokkal többet költünk, mint Oroszország, és épp annyit, mint Kína. Remélem, nincs kétsége afelől, hogy ez a pénz a mi biztonságunkat hivatott szolgálni, ami nem állítható bizonyossággal az orosz és a kínai költésről :-)"
Igen, a szmájli is ott van a végén.
Tusk gondolatait hosszabban is kifejtette, ám abban sincs sok köszönet. Az Európai Tanács honlapján olvasható írásban arra emlékeztet, hogy a most aláírt EU-NATO nyilatkozat új szintre emeli a katonai tömb és az unió kapcsolatát, az európai polgárok biztonságának garantálására pedig nincs is jobb eszköz a NATO-nál.
Ennél azonban érdekesebb, a személyesen Trump elnöknek címzett része a közleménynek. Annak a Trumpnak, aki – mint fogalmaz Tusk – régóta szinte napi szinten kritizálja Európát amiatt, hogy szerinte nem veszi ki eléggé a részét a közös védelmi képességekből. Erre válaszol a Twitterre külön is kiposztolt kijelentéssel, aztán folytatja:
Először is, kedves Amerika, értékelt a szövetségeseid, végül is nincsenek olyan sokan. És drága Európa, költs többet a védelmedre, mert mindenki tisztel egy felkészült és felszerelt szövetségest.
Tusk szerint azonban a pénz nem minden, ennél is fontosabb a szolidaritás. Emlékezteti Trumpot, hogy Európa elsőként reagált a 2001. szeptember 11-i támadások után, európai katonák harcoltak az amerikaiak oldalán Afganisztánban. „870 bátor európai férfi és nő áldozta életét, köztük negyven katona hazámból, Lengyelországból” – fogalmaz az elnök, aki azt üzeni Trumpnak, jusson ez az eszébe nem csak a NATO-csúcson, de akkor is, amikor Vlagyimir Putyinnak találkozik majd. „Sosem árt tudni, ki a stratégia barátod? És ki jelent a számodra stratégiai problémát?”
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Jelentősen szigorodtak a kriptokereskedelem szabályai, amire elsőként, drasztikus módon a népszerű fintechszolgáltató reagált. A többiek más stratégiát választottak, de vajon kinek van igaza?
Három gyereket pedig életveszélyes állapotban vittek kórházba, miután kamionnal ütközött egy személyautó.
Ha Orbán Viktor arra gondolt, hogy egyszer a távoli jövőben Varga Judit ugyanúgy képes lett volna elvezetni az országot, mint ő, akkor érdemes megjegyezni, hogy egy bankot sem lehet egymás után kirabolni...
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen, Budapesten a Pride, Belgrádban a Vitus-napi tüntetések vitték az utcára a megfáradni látszó ellenzékieket.
A zűrös múltú szlovákiai Jozef Szivák vinné a Dunaferr-utódcéget.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.