szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A kormánypárti lap szerint mivel eddig a munkaadók körében nem vált gyakorlattá a ledolgoztatásra vonatkozó szerződés aláíratása, nincs is ok az elégedetlenségre.

Tüntetéssorozat a túlóratörvény ellen
Évek óta nem látott tüntetési hullámot váltott ki a túlórák növelését célzó, rabszolgatörvényként is emlegetett jogszabály parlamenti elfogadása. Az ellenzék a parlamentben, a diákok az utcákon folytatták a tiltakozást, már-már a 2006-os zavargásokat idéző körülmények között.
Friss cikkek a témában

Az elvi lehetősége sincs meg a munkaadónak a négyszáz túlóra ledolgoztatására azzal a munkavállalóval, akivel az év első napjaiban nem írattak alá erre vonatkozó szerződést – írja a Magyar Idők. A kormánypárti lap a Liga Szakszervezetek felmérésére hivatkozva azt írja, eddig nem "környékezték meg" a munkáltatók a dolgozókat, és a többi érdekképviselettől sem érkezett erre vontakozó visszajelzés.

A Liga – kevesebb mint egy hónappal azután, hogy megszavazták a munka törvénykönyvének módosítását – felmérést készített tagjai körében arról, mennyire vált gyakorlattá a túlóratörvény alkalmazása, illetve, hogy milyen a munkavállalók megítélése a kérdésben. Habár még nem érkeztek vissza mindenhonnan a válaszok, szerintük az látszik, hogy a munkáltatók nem kérték a kollektív szerződésben a munkaidőkeret emelését akár három évre, de a korábbi szabályozás alapján kötött kollektív szerződések módosítására sem történtek megkeresések – mondta a szakszervezet elnöke, Mészáros Melinda.

Mészáros ugyanakkor hozzátette, hogy a dolgozók továbbra sem tartják elfogadhatónak a munka törvénykönyve módosítását, mert attól tartanak, hogy a későbbiekben a munkáltatók már kihasználják a jóval magasabb túlórakeret nyújtotta lehetőséget.

A Magyar Idők szerint azonban így okafogyottá váltak a túlóratörvény-ellenes, "ezzel párhuzamosan kormánybuktatási szándékú megmozdulások".

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!