Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A lista első helyére most is Dél-Korea került.
Tavalyhoz hasonlóan most is Dél-Korea került az innovatív országok listájának első helyére, igaz, nem sokon múlt, hogy Németország beelőzze őket. A harmadik helyen Finnország áll, a top 10-be pedig visszatért az Egyesült Államok.
A Bloomberg által kreált rangsort 2012-2013-ban kezdték összeállítani, akkor Magyarország még a 26. volt. 2016-ban a 30. helyre csúsztunk, majd javítottunk, és 27. leginnovatívabb ország lettünk, idén azonban megint rontottunk, ráadásul 5 helyet. Ez az eredmény pedig a 32. helyre volt elég. Ezzel nem csak Románia utasított minket maga mögé, de Szlovénia is.
A listát egyebek mellett a technológiai cégek sűrűsége, a szabadalmak és a kutatás-fejlesztésre költött pénzek alapján készíti el a Bloomberg.
(Képünk illusztráció.)
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Magyar Péter azt mondja, van receptje a lakhatási válság ellen. A feladat nem kicsi: lakhatási szakértőt, az építéstörténet szakértőjét és a témával foglalkozó szociológust is kérdeztünk az emberemlékezet óta tartó lakhatási válság okairól és a fordulat lehetőségéről.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.