Pályázati pénzosztás a parlamenti választások előtt – hol tartunk most, és mire érdemes készülni?
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Az érintetteket hűtlen kezeléssel vádolják.
A Fővárosi Főügyészég különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, társtettesként elkövetett hűtlen kezelés bűntette miatt vádat emelt a Magyar Export-Import Bank Zrt. (Eximbank) ingatlanbérlése miatt indult büntetőügyben – írta a 24.hu.
Az állami bank korábbi vezetősége a Lánchíd Palotára kötött bérleti szerződést, a nyomozás ezért indult. Az ügyben három embert gyanúsítottak, Nobilis Kristóf nagyvállalkozót, Nátrán Roland, az Eximbank volt vezérigazgatóját, valamint Darabos Tamás volt vezérigazgató-helyettest.
Az ügyészség a 24.hu-nak küldött tájékoztatása szerint két terhelt ellen emeltek vádat, a lap szerint valószínűleg Nátrán Rolandról és Darabos Tamásról van szó. Nátrán a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára volt korábban, most a Magyar Asztalitenisz Szövetség elnöke. Darabos a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara főigazgatója.
A Lánchíd Palota 2013 óta a Nobilis Kristóf érdekeltségébe tartozó DÖB-68 Zrt. tulajdonában van. Az épületet a nagyvállalkozó 2014-ben tíz évre bérbe adta az Eximbanknak, amely saját székhelyének szánta az épületet. Az Exim azonban a 2014-es választás után a nemzetgazdasági tárcától a Külügyminisztériumhoz került. Ezt követően lecserélték a bank vezetését, majd nagyfokú értékaránytalanságra hivatkozva úgy döntöttek, felbontják a tízéves bérleti szerződést – írta a lap.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Kijött egy friss agrárminisztériumi rendeletmódosítás, amivel a Magyarországon élő, a vidéki üldöztetés elől városokba betelepülő fajt tanítanák móresre.
A próba eredménye totálisan eltér attól, mint amit a cég kezdettől ígér.
Az Igazgyöngy Alapítvány alapítója kudarcnak éli meg, hogy nem sikerült rendszerszintű változást létrehoznia.