Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Főleg a belvárosi lakásokra fáj a foguk, de a vidéki otthonokat is keresik.
2018-ban 7300 külföldi magánszemély vett lakást Magyarországon, legtöbben a vidéki lakóingatlanokat és a pesti belső kerületi lakásokat keresték - írta a KSH adatait is felhasználva a Portfolio.
Ha a teljes magyar lakáspiacot nézzük, a külföldiek költései nem számottevők, ugyanis ez esetben mintegy 2,3%-ról lehet beszélni. Budapesten azonban eléri a 12, a pesti belső kerületekben pedig a 26%-ot - teszi hozzá a lap.
Vidéken főleg Nyugat- és Dél-Dunántúlon vettek lakásokat a külföldiek, a budapesti vásárlások elsősorban Pest belső kerületeire irányultak, csaknem minden negyedik vevő itt talált lakást. A lap a vevők nemzetiségéről is beszámolt, mint írták, főleg vietnámi, izraeli, és kínai vevők preferálták a fővárosi ingatlanokat, közülük egyébként a vietnámiak voltak aktívabbak.
Ami a pénzügyi részt illeti: a lakást vásárló külföldiek vidéken átlagosan 13,5 millió forintot költöttek, Budapesten ez az összeg azonban meghaladta a 40 millió forintot.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.