szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A felfokozott figyelem miatt más betegek nem kapnak ellátást és az egészségügyi dolgozók közül is sokan fertőzöttek lettek, aminek katasztrofális hosszú távú hatása lehet.

A kínai egészségügy szinte minden erőforrásával a koronavírus fertőzöttjeinek ápolására és a járvány megfékezésére koncentrál, ami ekkora méretű járványok esetén egyébként egyáltalán nem szokatlan. Kínában egy óriási kórházat 10 nap alatt megépítettek, hogy ellássák a betegeket, és az egész országból érkeztek egészségügyi dolgozók a fertőzés epicentrumába, Vuhanba.

A legnagyobb kárát azonban azok a betegek látják a vírusnak, akik nem a koronavírustól fertőződtek meg, hanem akár rák, vagy más, súlyos betegség miatt lenne szükségük sürgős kezelésre és ellátásra. Ezt azonban nem kapják meg megfelelően. A Business Insider tette közzé, hogy már több ezer kórházi dolgozó fertőződött meg a koronavírussal, ami már érezhetően lassítja a járvány megfékezését. Az ország egészségügyére és a dolgozóira helyeződő fokozott nyomás miatt azonban más betegek nem kapnak megfelelő ellátást.

A szakértők szerint további negatív hatása lehet még annak is, hogy a karanténok miatt egyrészt nem jutnak orvoshoz a más megbetegedésben szenvedők, de még ha mehetnének is, nem mernek kórházba menni az emberek, súlyos problémákkal sem, ami hosszú távon egyelőre beláthatatlan hatással járhat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!