Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Hat százalékkal növekedhet a globális gazdaság az idén – jósolja a Nemzetközi Valutaalap, amely hozzáteszi: a feltörekvő és szegény gazdaságok rosszabbul viselik a válságot, így náluk lassabb lehet a kibontakozás.
Hála az óriási állami támogatásoknak, a koronavírus-válság kisebb sebeket ejtett a világgazdaságon, mint a 2008-as krízis – állapítja meg az IMF most közzétett jelentése. Korábban a mostani hat helyett 0,2 százalékkal kisebb fellendülést jósolt a Nemzetközi Valutaalap, mely most úgy látja, hogy a nagy állami támogatások meghozzák az eredményt.
Mindenekelőtt az USA 1900 milliárd dolláros és az Európai Unió 750 millió eurós válságkezelő csomagjára utal a jelentés. Ráadásul Joe Biden amerikai elnök ezt akarja még 2300 milliárd dolláros infrastruktúra-fejlesztési programmal megfejelni.
Állami támogatás híján sok a gond
A jelentés ugyanakkor arra is felhívja a figyelmet, hogy azokban az országokban, ahol az állam nem képes hasonló támogatási csomagokra, csak jóval szerényebb fellendülés várható. "Középtávon sok problémával szembesülhetnek ezek az államok" – írja az IMF, amely szerint a recesszió ezekben az országokban mélyebb lesz, és tovább elhúzódhat.
A Nemzetközi Valutaalap itt az unión kívüli feltörekvő európai gazdaságokra, Latin-Amerikára és Afrikára utal. Gita Gopinath, az IMF vezető közgazdásza blogjában megjegyezte, hogy bár az oltási kampányok felgyorsíthatják a gazdaságok fellendülését, ám sok fejlődő országban gondot jelent a vakcinák beszerzése, ezért ez is hátráltathatja a fellendülést.
A másik országcsoport, ahol lassúbb lehet a kilábalás a válságból, ahol a turizmus meghatározó szerepet játszik a gazdaságból. Ezekben az országokban előfordulhat, hogy csak 2023-ban érik el a pandémia előtti színvonalat. Ezekben az országokban átlagosan 20 százalékkal csökken az egy főre jutó GDP 2020–2022 között. A fejlett országokban ez "csak" 11 százalék.
Az előbbiekkel szemben nagy kivételt Kína jelenti, ahol folyamatosan növekszik a GDP – írja a Nemzetközi Valutaalap vezető közgazdásza.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
A másik azt válaszolta, hogy ő nem tett ilyet.
Apáti Bence mozgalmának éppen volt érkezése ezt legyártani.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.