Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Részvényesi nyomásra Japán egyik legrégebbi konglomerátuma is több részre oszlik fel, hogy az egyes részlegek hatékonyabban működjenek, és növekedjen az egyes ágak tőzsdei értéke. A héten az amerikai GE is hasonló tervet jelentett be.
Az 1875-ben alapított cég – az infrastruktúra, a félvezetők és az eszközgyártás terén – három különálló vállalatként folytatja tovább. A vállalatra óriási részvényesi nyomás nehezedett, különösen a 2015-ös könyvelési botrány óta, amikor is több mint 1 milliárd dollárral eltúlozta a profitját. Akkor a cég teljes vezetése lemondott.
A Toshiba tervei szerint a teljes átszervezés 2023 második felére valósul meg. Egyes szakértők azonban a folyamatot túl lassúnak vélik, és szerintük szerencsésebb lenne egy éven belül végrehajtani azt. A japán vállalati kultúrában nem jellemző a nagy vállalatok feldarabolása.
Napokkal korábban az USA egyik ikonikus vállalata, a két évtizede még a világ legértékesebb cégének számító General Electric jelentette be, hogy üzleti tevékenységét ugyancsak három cégbe szervezi át, és több tevékenységtől megszabadul.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.