Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A légiutas-kísérők éves átlagfizetése az Egyesült Államokban ennek egyhatoda.
Ahogy azt tavaly májusban megírtuk, a Netflix 150 alkalmazottat bocsátott el, miután bevételei csökkentek, azonban a streaming-szolgáltató a napokban új álláshirdetést adott fel: a Netflix légiutas-kísérőt keres az egyik magánrepülőgépére. A vállalat a sikeres pályázónak akár évi 385 ezer dollárt (vagyis kb. 140 millió forintot, azaz havonta nagyjából 11,7 milliót) fizetne - írja a BBC.
Mint írják, a vállalat olyan jelentkezőt keres, akinek "független ítélőképessége van, képes a diszkrécióra, és kiemelkedő ügyfélszolgálati képességekkel rendelkezik." Emellett a sikeres jelentkezőnek arra is képesnek kell lennie, hogy kevés irányítással, önállóan elboldoguljon.
A hirdetés szerint a csapat, ahova az új kollégát keresik, "abban segít a cégnél, hogy hatékonyabban és eredményesebben érjék el a világot, így a vállalat továbbra is örömet tudjon okozni világszerte".
Az utaskísérő feladatai közé tartozik majd a "Super Midsize Jet" repülőgépen a pilótafülkében, a kabinban és a galérián található vészhelyzeti berendezések ellenőrzése a felszállás előtt. Emellett képesnek kell lennie akár 13,6 kg súlyú tárgyak felemelésére is.
A légiutas-kísérők éves átlagfizetése az Egyesült Államokban több mint 62 000 dollár az amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.