Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
2029-től csak nonprofit cég végezheti a visszaváltási díjas rendszerek üzemeltetését. De van egy kiskapu.
Nem felel meg egy idén januárban elfogadott uniós rendeletnek a magyarországi hulladékkoncessziós rendszer, hiszen annak értelmében 2029. január 1-jétől csak nonprofit cégek végezhetik az italcsomagolásokat érintő kötelező visszaváltási rendszert (Deposit Return System, DRS), miközben a Mohu profitorientált vállalat – szúrta ki a Szabad Európa.
Az Európai Parlament és a Tanács 2025/40-es számú, a csomagolásról és csomagolási hulladékról szóló rendelete szerint ráadásul ezenkívül más tevékenységet nem is folytathatna a rendszer üzemeltetője, a jogszabály hatálya minden tagállamra vonatkozik.
Egyetlen esetben tekint el a fenti minimumkövetelményektől az EU: ha a kötelező visszaváltási rendszert egy tagállam már korábban bevezette, akkor a tevékenységet továbbra is végezheti ugyanaz a cég, mint eddig, ha a visszaváltási arány eléri a 90 százalékot 2028. december 31-éig.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.