Brüsszel szeretné csökkenteni a gyógyszerek árát az Európai Unióban
Jogszabálytervezetet készít elő az Európai Bizottság, a nagy gyógyszergyárak nem igazán lelkesednek.
Jogszabálytervezetet készít elő az Európai Bizottság, a nagy gyógyszergyárak nem igazán lelkesednek.
A ritkaföldfémek fontos alkotóelemei többek között telefonoknak, szélturbináknak, akkumulátoroknak és egészségügyi berendezéseknek, a gond csak az, hogy az európai igény 98 százalékát Kína biztosítja. Ez a függőség most, ha lassan is, de megváltozhat.
A Japán Nippon Paper Industries vegyipari üzletága akkumulátoralkatrész-üzemet épít Vácrátóton.
Komoly bérharc folyik most a legtöbb cégnél, hiszen a tavalyi 14,5 százalékos éves átlagos infláció miatt ugyanaz a jövedelem mind kevesebbet ér, a munkavállalók pedig természetesen szeretnék, ha munkáltatójuk legalább ezt kompenzálná. A vállalkozások pénzügyi és piaci helyzete persze nem azonos, így a béralku sikeressége is változó kimenetelű lehet. De mire számíthat hitelfelvételnél az, akinek nem változott a jövedelme 2023-ban az előző évihez képest, és mi a helyzet akkor, ha jelentős mértékű béremelést sikerült kiharcolnia valakinek?
A benzin nagykereskedelmi ára is lejjebb csúszik.
Szinte minden várakozásnál rosszabb lett a magyar kiskereskedelem forgalma az év végén, és 2022 egészére is csak a benzin nyomott ára és a kormányzati osztogatás miatt mérhettek növekedést. A benzinkutakat az árstop eltörléséig megrohamozták, élelmiszerből viszont már kevesebbnek a megvásárlására volt pénz, mint tavaly. A nem ételt árusító boltokban addig volt nagy a forgalom, amíg a kampányban kiosztott pénz kitartott, az őszre azonban ez is elfogyott.
Az állattenyésztők örülnek, a mezőgazdasági termelők hoppon maradhatnak, és akkor a bolti vásárlókról még nem is beszéltünk. A kormány összevissza beszél, korábban azt sürgette, ami miatt most fáj a feje.
Bár a sörgyártók tavaly keményen küzdöttek az elszálló energia- és alapanyagárakkal, és az ebből eredő termelési nehézségekkel, mégis sikerült nagyobb visszaesés nélkül zárniuk az évet.
Visszaszereztük az első helyet, újra Magyarország az EU legkorruptabb országa; egyre több városban tiltakoznak az akkumulátorgyárak ellen; élesedett a legújabb energetikai szankció. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A korlátozás csak vasárnap élesedik, de a lap által gyűjtött adatok szerint az orosz exportdízel ára már múlt héten az EU által pénteken belőtt limit alá süllyedt.
2021 után 2022-ben is Észtország, Litvánia, valamint Lettország a három legkevésbé korrupt állama Közép- és Kelet-Európának. Észtország mindig is jól állt a korrupcióellenes felmérésekben, a másik két állam az elmúlt tíz évben fejlődött óriásit. Mit tudnak ott, amitől ennyire rövid idő alatt ekkora lett a változás, és mit tehetnénk mi, hogy ha Ausztriát nem is, legalább Litvániát utolérjük?
Európa vasárnaptól új, távolabbi partnerektől szerzi be a dízelt és a további olajtermékeket, ami költségesebb lesz, felhajtja az árakat, és ez hozzánk is begyűrűzik, írják.
Félő, hogy egysíkúvá válik a gazdaság, és azt sem garantálja semmi, hogy egy közpénzmilliárdokkal kistafírozott üzem évtizedek múlva is működni fog.
A kiemelt fővárosi klubok közé bekerült a KSI és a Csepel SC is.
Február 5-én élesednek ezek is, a termékek embargójával együtt.
Legalább a létesítmény fűtési költségén sikerült spórolnia a fővárosnak egy speciális műszaki megoldással.