Gulyás a Weltwochénak: a szankciók kitalálója Oroszország legjobb barátja
 

Gulyás a Weltwochénak: a szankciók kitalálója Oroszország legjobb barátja

A miniszter kifejtette, hogy Magyarország inkább közvetítő, és nem agresszív politikát folytat Oroszországgal, aminek legfőbb oka a függőség az orosz energiaszállításoktól. Magyarország a földgáz-, és kőolajfogyasztásának 90 százalékát fedezi orosz importból, így „a magyar gazdaság és társadalom idén és jövőre sem működhet orosz gáz és olaj nélkül”.

MTI/hvg.hu MTI/hvg.hu









A kormány idén 210 milliárd forintot húz ki a lakosság zsebéből a rezsicsökkentéssel
 

A kormány idén 210 milliárd forintot húz ki a lakosság zsebéből a rezsicsökkentéssel

A világpiaci energiaárak emelkedése 1600 milliárd forint pluszkiadást jelentett volna az államnak – ha a kormány tényleg megvédi a rezsicsökkentést. A költségvetés alakulása köszönő viszonyban sincs a költségvetési törvénnyel, a kiadások 2700 milliárddal haladják meg a tervezettet, a bevételek 2545 milliárddal. Az adóbevételeket a magas infláció, a béremelések és az adóemelések pörgetik. A pénzforgalmi hiány év végére nem 3300 milliárd forint lesz, hanem 4400 milliárd - derül ki az MNB összesítéséből.



Csak a csok büntetését csökkentették, a Babaváróét nem
 

Csak a csok büntetését csökkentették, a Babaváróét nem

A csok (családi otthonteremtési kedvezményhez) kapcsolódó büntetés mértékét maximálták, enélkül ugyanis a jegybanki alapkamat emelkedése miatt egy három gyereket vállaló családnak már 75 millió forintot kellett volna visszafizetnie akkor, ha nem születik gyerekük. Sokan úgy gondolják, hogy a Babaváró hitel esetében is mérsékelték a támogatás elvesztésével járó terhet, ám ez nem történt meg, itt maradt minden a régiben. De mit jelent ez a jelenlegi helyzetben?

Bankmonitor Bankmonitor





Pénz beszél a drágulásról: Véget érhet az a korszak, amikor az élelmiszer bőségben áll rendelkezésre
 

Pénz beszél a drágulásról: Véget érhet az a korszak, amikor az élelmiszer bőségben áll rendelkezésre

Évtizedek óta nem látott mértékben drágulnak az élelmiszerek, és az elmúlt hónapokban egy másik, rég látott jelenséggel is találkozhattunk: az élelmiszerhiánnyal. Pillanatnyi zavarról van szó, vagy bealkonyult a fogyasztói társadalomnak? A hvg.hu gazdasági podcastjében Szöllösi Rékával és Fórián Zoltánnal beszélgettünk.