Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Igazából két forgatókönyv van a bóvliba minősítés utáni hónapokra: vagy változtat unortodox gazdaságpolitikáján a...
Igazából két forgatókönyv van a bóvliba minősítés utáni hónapokra: vagy változtat unortodox gazdaságpolitikáján a kormány, vagy nem. Az, hogy mit érdemes csinálni a pénzünkkel, attól függ, melyikre adunk nagyobb esélyt. Ha marad a jelenlegi téboly, még azon is könnyen nyerhet az, aki játszani mer rá. És nem kell feltétlenül kockázatos, nagy tőkeáttétel járó devizapiaci ügyletekre gondolni.
1. verzió: marad minden, ahogy eddig: Matolcsy ámokfut tovább, szívatják a bankokat és átkozzák a kritikusokat. A várható piaci reakció: további leminősítések, kamatemelés, további forintgyengülés. Mibe érdemes fektetni? Elsősorban devizába. Az európai válság miatt a dollár alapú megtakarítások esélyesebbek a jó hozamra.
Aki nagyon parázik, vigye külföldre a pénzt. Aki itthon marad, számos lehetőségből választhat. A befektetési alapok közül a devizaalapok jók lehetnek, a kisebb kockázat miatt főleg a legstabilabb országok kötvényeibe fektetők. Persze a mezei devizabetét is megteszi, szofisztikáltabb befektetőknek pedig elérhetők a tőzsdén olyan certifikátok, melyeknek akkor emelkedik az áruk, amikor a forint gyengül. Ezek közül is inkább a dollár/forint keresztet követő termék látszik jónak.
2. verzió: Matolcsy-t kirúgják, az új miniszter változtat a gazdaságpolitikán. Visszaszerez valamit hitelességéből az ország, megállapodás születik az IMF-fel, leszállnak a bankokról. Ebben az esetben is kockázat, hogy az eurózóna összedől-e, de a forint erősödhet és a tőzsdén is fellendülés következhet. Mibe érdemes fektetni? Az elszállt hozamok mellett mindenekelőtt magyar állampapírba, vagy még inkább kötvényalapokba. A részvények közül pedig elsősorban OTP-be. A certik közül pedig azokba, melyek a forint erősödése esetén emelkednek. E verzióra jelenleg kisebb az esély.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.