Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nem lesz idén egyszeri, nagy arányú adócsökkentés, ha a Fidesz kormányra kerül.
Nem lesz idén egyszeri, nagy arányú adócsökkentés, ha a Fidesz kormányra kerül. Matolcsy György a párt gazdaságpolitikusa azt nyilatkozta, hogy erre évközben nincs lehetőség. Orbán Viktor viszont négy hónapja az ATV-ben jelentette ki, hogy még idén egyszeri radikális adócsökkentést hajtanak végre.
„Ez az év az egyszeri nagy adócsökkentés szempontjából annyiban elúszott, hogy év közben vagyunk és bizonytalan az államháztartás helyzete” – fogalmazott Matolcsy a Hír Tv Kontraszt című műsorában.
A magyar adórendszerben most nagyjából 50 adónem létezik, ezeket egyszerűsítené a Fidesz, valamint január elsejétől három éven át fokozatosan csökkentenék az adókat.
Vámosi-Nagy Szabolcs adószakértő 4-5 százalékpontos adócsökkentést lát reálisnak, de szerinte ehhez csökkenteni kellene az állami kiadásokat, ami viszont növelheti a hiányt. A most kitűzött hiánycél 3,8 százalék, a Fidesz ezt 4,5 illetve 6,5 százalék között tartaná.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.