Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Amerika és Nyugat-Európa nagyvárosaiban ismét virágkorát éli a tömör fal helyett alkalmazott óriási üvegtábla, amolyan...
Amerika és Nyugat-Európa nagyvárosaiban ismét virágkorát éli a tömör fal helyett alkalmazott óriási üvegtábla, amolyan mega ablak. A sokemeletes házak felső szintjeinél a leglátványosabb ez a megoldás, amitől az elmúlt évtizedekben sokan idegenkedtek, mondván: a szigetelés soha sem tökéletes, húz az ablak és bejön a hideg. Csakhogy!
Az ablaktechnológia fejlődése visszaszorítja a kételkedőket, s egyre több embert győz meg arról, hogy érdemes beépíteni ezt a látványelemet, mert értéknövelő ez az egyediség. Amerikában már vannak olyan háztömbök, amelyeknél minden szinten ilyen nagy méretű ablakfalakra cserélik a téglát.
Az ablakfalak teherbírása ma már sokkal nagyobb, mint akárcsak 10-12 évvel ezelőtt. Az illesztések tökéletesebbek, az üvegfelület vastagsága és szilárdsága is jóval magasabb értékeket mutat, mint a kilencvenes években. Rendkívül elterjedt a műanyag tok, mert nem vetemedik és ellenáll az UV sugárzásnak. Sok helyütt alkalmaznak acélból készült zártszelvényt vagy U alakú szelvényt, ezekbe könnyen beépíthető a vastagabb üvegfelület.
Stílusát tekintve ezek az ablakfalak inkább a második világháború előtti éveket idézik szinte mindenütt. Nagyon sok ipari műemléknél vagy ipari célú épületnél alkalmazták, s erre hajaznak a mostani, ferlmelegített változatok is. A keret többnyire nagyon erős aluminiumból készül, és nem az időnek jobban kitett acélból, mint 60-70 évvel ezelőtt, így tartósabb is.
A The New York Times legutóbbi összefoglalójából kiderül, hogy az amerikai nagyvárosokban kétféle vevő csoport van: az egyik beleszeret a látványba és azonnal igent mond a lakásra, a másik gyorsan lemond róla, ha megtudja, hogy ennyire „nyitott” a lakás. „Végülis egészséges ez a helyzet, nem kell, hogy mindenkinek tessen, viszont aki szereti ezt a fajta szabadságot, az igenis kapja meg a lehető legnagyobb kínálatot” – vélekedett egy ingatlanügynök.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.