Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Jól haladnak Katowicében a Galeria Katowicka nevű vegyes funkciójú komplexummal.
Jól haladnak Katowicében a Galeria Katowicka nevű vegyes funkciójú komplexummal. A beruházó cégpáros (Meyer Bergman+Neinver) egymás után köt nagyobb bérleti szerződéseket, legutóbb a magyar plazákban is jelen lévő spanyol Inditex Csoporttal sikerült megállapodni , így 4000 négyzetmétert foglalnak le a csoport márkaüzletei, köztük a Zara.
Lengyelországban már 1999 óta jelen van a spanyol társaság. Eddig több városban mintegy 117 áruházat nyitott hat nagyobb ruházati márkája részére. A nettó 47 ezer négyzetméteres katowicei központra 200 millió eurót költ a két beruházó, összesen 220 bérleményt alakítanak ki benne - olvasható az ERE (Europe Real Estate) szakportálon.
Az objektum azt a mások, köztük a TriGranit által is követett modellt valósítja meg, mely szerint a nagyobb közlekedési csomópontoknál érdemes vegyes funkciójú komplexumokat létesíteni a nagy átmenő forgalomra alapozva. Az építkezést három szakaszban végzik: 2012 karácsonyáig felújítják az ottani vasúti és buszpályaudvart, 2013 közepén szeretnék átadni a bevásárlóközpontot, majd fél évvel később az irodai és szállodai részt.
A TriGranit már jóval előbb megjelent Katowicében. Silesia City Center nevű plazája volt az első jelentősebb modern kereskedelmi központ Dél-Lengyelországban. Később eladta ezt az ingatlant az osztrák Immoeast-nek, amely most a központ bővítésén dolgozik, mert jó látogatottsági adatokat mért és növekvő vásárlóerővel számol. A TriGranit jelenleg a közeli Krakkóban folytatja Bonarka City Center nevű projektjének második, irodaházakat tartalmazó ütemét.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.
Novák Előd szerint a Fidesz hülyét csinál magából.
Hosszú hallgatás után jelentkezett a kormányközeli közvélemény-kutató.
A műsorvezető kiáll a szombati felvonulók mellett és drukkol, hogy békés legyen a rendezvény.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A jelentős indulótőkével is megtámogatott alapítvány már dátumot sem mond, mikorra várható a régóta ígért beruházás.