Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egy 500 ezer négyzetméter alapterületű egykori cementgyárat alakított át luxuslakássá és irodákká Ricardo...
Egy 500 ezer négyzetméter alapterületű egykori cementgyárat alakított át luxuslakássá és irodákká Ricardo Bofill spanyol sztárépítész és ingatlanvállalkozó. A Barcelona melletti ingatlanon - eredeti állapotában - óriási alapterületű termek, pincehelyiségek, illetve 30 siló volt. A Cement Factory névre keresztelt új komplexum megtartotta az eredeti szerkezeti elemeket, hogy egy vegyes funkciójú, lényegében új épületegyüttest hozzon létre. Az ingatlanon irodákat, galériákat, egy 100 fős konferenciatermet, illetve a tulajdonos luxuslakását alakították ki.
Ilyen volt:
Ilyen lett:
Az új Cement Factory-ban főként építészeti irodákat rendezett be a tulajdonos, amelyeket bérbe ad:
A bútorokat helyi katalán mesteremberek készítették:
Az épületben főként nagy alapterületű, egybenyitott terek találhatók némi katedrális-szerű beütéssel:
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.