Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Ezt a leleményes gyöngyszemet a híres tervező, Satoshi Yanagisawa álmodta meg.
Ezt a leleményes gyöngyszemet a híres tervező, Satoshi Yanagisawa álmodta meg. Az alapvető elképzelés az volt, hogy egy olyan, a mindennapi elektromos kütyüket feltölteni képes eszköz szülessen, amivel bárhol és bármikor, a környezet szennyezése nélkül fel lehet tölteni a készülékek akkumulátorait.
A Cyclus-nak keresztelt fejlesztés műszaki szemmel egy egyszerű, rugó által vezérelt áramtermelő eszköz, mely megpörgetve 30 perc beszélgetési időt képes biztosítani egy telefon számára. A tervező szerint az eszköz olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik, mégis a meghajtott egyenáramú motor nagyjából 6,6 V feszültségen 3 W elektromosságot állít elő. Ezen kívül a készülék a zöld technológia követelményeit is kielégíti, hiszen nulla kibocsátással jár.
(via YankoDesign)
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.