szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

A Demján Sándor érdekeltségébe tartozó cégek (egyebek között a TriGranit és az Euroinvest) nevében a magyar...

A Demján Sándor érdekeltségébe tartozó cégek (egyebek között a TriGranit és az Euroinvest) nevében a magyar nagyvállalkozó stratégiai egyezményt kötött a kínai HNA Grouppal - kihasználva, hogy Budapesten tárgyal a kínai kormányfő. Különféle kereskedelmi ingatlanok illetve repülőterek fejlesztéséről van szó, nyilvánvalóan sokmilliárd forintos értékben. A TriGranitnak eddig nem voltak kínai kapcsolatai, de most kiváló üzleti lehetőségek mutatkoznak a milliárdos magyar vállalkozó és cégei előtt főleg újabb magyarországi és kínai beruházásokhoz.

Lehet, hogy Demján a Szombathely melletti repülőteret is közösen fejleszti a kínaiakkal
MTI/AP

A Kínai Népköztársaság egyik legnagyobb vállalatcsoportjának számító HNA Group tevékenységi köre felöleli a légiközlekedés, ingatlanfejlesztés és –üzemeltetés, logisztika, turizmus és pénzügyi szolgáltatások területeit. A Demján Csoporttal karöltve a felek nagyszabású fejlesztéseket terveznek a logisztika, a reptérfejlesztés, a légiközlekedés, az ingatlanfejlesztés, a hotel- és bevásárlóközpont építés, a közlekedési infrastruktúrafejlesztés és a pénzügyi szolgáltatások teljes vertikumában.

Cargo repülőtér is a kínai tervek között szerepel, ez lehet akár Tökölön is

Pontosan nem jelölték meg, hogy a repülőtereket tekintve melyiknél fognak együttműködni. Nem zárható ki, hogy ez Tököl lesz, ahol az Euroinvest már korábban megvetette a lábát. Terítéken lehet még a Vas megyei Porpác is, ahol egy sanghaji befektetői csoport akar cargo repülőteret létrehozni, akár ebbe is beszállhat a HNA és a Demján Csoport.  A légiközlekedési szektornál maradva szóba jöhet még Ferihegy is, hiszen a HNA nyíltan pályázik a Malévra, s így annak fő bázisán is komoly szerephez juthat - kiegészítve a német Hochtief többségi tulajdonában lévő Budapest Airport infrastrukturális beruházásait.

A Westend minta lehet újabb plazaépítésekhez
Mester Nándor

A felek ugyanakkor kiemelt helyen kezelik a kulturális szférában történő együttműködést is. Ennek keretében hasznosítják Demján vállalatainak kulturális beruházások terén mintegy 15 év alatt megszerzett tapasztalata. A tervek között szerepel a budapesti Művészetek Palotájához és a Nemzeti Színházhoz hasonló beruházások kínai megvalósítása is.

Annak idején a most felújított Bank Center volt az első nagy Demján-beruházás Budapesten

Demján Sándor az aláírást követően hangsúlyozta: „Nagy várakozással tekintek az egyik legtőkeerősebb kínai vállalattal kezdődő együttműködésünk elé. A komoly európai tervekkel rendelkező HNA Group, kiegészülve a Demján Csoport vállalatainak Európa szerte elismert szakértelmével, jelentős beruházások megvalósítását teszi lehetővé. Kiemelt fontosságot tulajdonítok annak, hogy több ezer új munkahelyet hozunk létre Budapesten és számos vidéki városban. A stratégiai megállapodás lehetővé teszi, hogy hazánk valóban a Kínai Népköztársaság európai kapujává váljon.”

Chen Feng, a HNA Group elnöke kiemelte: „A Hainan Airlines Peking-Budapest járata a kínai és magyar nép közötti baráti kapcsolatok ápolásának egyik meghatározó csatornájává vált. A HNA Group és a Demján Csoport közötti stratégiai együttműködés erősíti a gazdasági kapcsolatokat és elősegíti a két nép közötti barátság további erősítését.”

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

ingatlanmenedzser.hu Ingatlan

Demján ma Zágrábban pezsgőzik

Befejezték az előkészületeket, így már semmi akadálya annak, hogy csütörtökön megnyissák a horvát főváros legújabb...

ingatlanmenedzser.hu Ingatlan

Hol lehet Demján kaszinója?

Egy nagyobb körzetben három települést vizsgálgat ezekben a hetekben a TriGranit a Demján Sándor elnök és csapata...

ingatlanmenedzser.hu Ingatlan

Megint csörög a Demján-kassza

A Heitman European Property Partners IV (Hepp IV) ma tette közzé, hogy megvette a TriGranittól a tavaly novemberben...