Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Kossuth Lajos tér teljes területe a magyar állam tulajdonaként az Országgyűlés Hivatalának vagyonkezelésébe kerül...
A Kossuth Lajos tér teljes területe a magyar állam tulajdonaként az Országgyűlés Hivatalának vagyonkezelésébe kerül majd. Lehetővé válhat a kormányzati szervek működésével összefüggésben a térre érkező gépjárművek felszín alatti parkolása, illetve a parkoló állami üzemeltetése; növekedhet a tér parkfelülete; megoldódhat az Országház megtekintésére érkező látogatók méltó fogadása; és nyitottabb lehet az Országház.
A kormánypárti elképzelések szerint az 1956-os sortűz áldozatai emlékének megörökítése és a téren jelenleg álló képzőművészeti alkotások méltó elhelyezése mellett visszaállítható a tér "képzőművészeti arculatának" 1944 előtti állapota.
A kormányköltözésről szólva Lázár János hétfői sajtótájékoztatóján azt mondta: véleménye szerint a kabinetnek a Parlamentből történő kiköltöztetése akkor valósul meg, ha az államnak lesz rá pénze. Amíg e forrás nem áll rendelkezésre, addig ez egy szándék - tette hozzá, rámutatva, hogy jelenleg nincs a magyar állam abban a helyzetben, hogy több tízmilliárd forintot költsön a költözködésre. A parlamentből 2014-ig kell kiköltöznie a kormánynak.
Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az Országház valóban nem kormányzati épületnek épült, hanem a törvényhozás házának, vagyis előbb-utóbb minden más funkciónak ki kell onnan költöznie, "de erre csak akkor költünk, amikor már egyébként annyi a pénz, hogy nem tudunk vele mit kezdeni".
Az előterjesztésről történő szavazás előtt a képviselők név szerinti szavazáson - 39 igen és 307 nem szavazattal - elutasították a Jobbik azon módosító indítványát, amely belefoglalta volna a javaslatba az Országház északi végénél lévő Károlyi Mihály-szobor és a Szabadság téri szovjet emlékmű mielőbbi eltávolítását.
Koronaőrzés és turizmus
A kormánypárti képviselők javaslatuk indoklásában kifejtik: az Országház nem csupán a népszuverenitás legfőbb képviselőjének, a törvényhozó hatalomnak a székhelye, de az alaptörvény rendelkezése szerint a "Magyarország alkotmányos állami folytonosságát és a nemzet egységét" megtestesítő Szent Korona őrzési helye is, amely közjogi funkciói mellett turisztikai célpont is, s több százezer érdeklődőt vonz bel- és külföldről egyaránt.
Az Országház előtti Kossuth Lajos tér maga is visel közjogi funkciókat - a magyar állam "főtere", illetve a gyülekezési jog állampolgári gyakorlásának kiemelt színtere -, és osztozik az Országgyűlés épületének turisztikai szerepében - hívják fel a figyelmet, hozzátéve, hogy e "funkciókeveredésből" fakadó elvárásoknak jelen állapotában sem a tér, sem az Országház nem képes a XXI. századnak megfelelő színvonalon eleget tenni.
Kommunista kényszertársbérlet
A kormány költözésére utalva hangsúlyozzák, hogy nem halasztható tovább annak a "kommunista államfelfogás maradványának tekinthető kényszertársbérletnek" a felmondása, amely nem csupán akadályozza a törvényhozás működését és az Országház nyitottabbá tételét, de szimbolikájában is ellentmond a törvényhozó és a végrehajtó hatalom elkülönült működésének.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.