Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Mintegy ötven budapesti és vidéki ingatlant ad át a közmédia az állami vagyonkezelőnek, amely később dönt a hasznosításukról - írta a Világgazdaság.
Korábban tévé-, rádióstúdióknak helyet adó ingatlanokat, illetve a Magyar Távirati Iroda (MTI) egyes tudósítói irodáit és üdülőt is átad a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.-nek - jelentette a VG.
Azokról az ingatlanokról van szó, amelyek nem szükségesek az MTVA feladatainak ellátásához, így ezeknek az állami ingatlanoknak a tulajdonosi joggyakorlását a későbbiekben a vagyonkezelő látja el.
Az MNV Budapesten 26, vidéken 21 ingatlan esetében veszi át a tulajdonosi jogok gyakorlását.
A közmédia budapesti két legemblematikusabb épületét, a Naphegy tér 8. szám alatti ingatlan teljes területét, illetve a Bródy Sándor utcai társasházi ingatlant az archívumok és a stúdiók későbbi végleges elhelyezéséig továbbra is az MTVA használja.
Ezért első ütemben a Pollack Mihály téren lévő Károlyi-palotát és irodaépületet, illetve a Bródy Sándor utca 5. szám alatt lévő épületet adják át az MNV-nek.
A Magyar Rádió évtizedeken keresztül a Bródy Sándor utcai épületben működött, amelyhez később hozzáépítettek egy részt a Pollack Mihály téren, ahol az említett Károlyi-palota is áll.
Ezeket a régi és új épületekből (társasházi részből, irodából, palotából) álló ingatlanokat összekötötték, és így adtak helyet a rádiónak, mindaddig, amíg az el nem költözött a jelenlegi helyére, a Kunigunda utcába.
Egyelőre nem lehet tudni, hogy mekkora lehet az ingatlanok piaci értéke, ez csak akkor derül majd ki, ha értékesíteni akarják őket.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.