Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az Architizer A+ Award döntőjébe jutott a Binn. A műtárgy Budapest több terén is megtalálható már.
A világ egyik legnagyobb építészeti versenyeként is ismert Architizer A+ Award döntőjébe jutott a magyar VPI Beton – írja a Forbes. A döntős munka a Binn betonszemetes, amit Nagy-Mihály Márk tervezett.
A Binn egyébként 30 literes, közel egy méter magas, súlya pedig 100 kilogramm. Visszafogott szépsége – írják róla – minden környezetben jól alkalmazhatóvá teszi. A tartósságot beton teste mellett acél fedele szavatolja.
Az Architizer a világ legnagyobb építészeti platformja, amely sokféle kategóriában évente osztja ki díjait. A Nagy-Mihály által tervezett szemetest a kültéri bútor kategóriában a világ minden tájáról nevezett design koncepció közül választották ki.
A Binn már most többfelé megtalálható Magyarországon, többek között a nemrég felújított budapesti Vörösmarty téren és Podmaniczky téren is.
A budapesti Fehérvári úton működő VPI fő profilja a köztéri betonbútorok tervezése és gyártása. Bútoraik megtalálhatóak Csehországban, Lengyelországban, Németországban és Romániában is.
A korábbi években a VPI két betonpadja, a Fülöp Fruzsina által tervezett Kavics és a Paunoch Renáta által tervezett Croma is elnyerte az Architizer A+Award közönségdíját, ráadásul előbbi a zsűri díját is megkapta. A közönség július 31-ig szavazhat a Binn-re is az Architizer honlapján.
Kép forrása: VPI.hu / Fabricius Anna
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Brutális állatkínzásról szóló videók terjednek globálisan. A tartalomgyártók jellemzően kínaiak, és mivel az országban harmatgyenge az állatvédelem, ezt a legtöbb esetben büntetlenül művelhetik. Az internetnek erről a sötét bugyráról először beszélt lapunknak a Feline Guardians nevű nemzetközi aktivista csoport egy magyar tagja.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?
Gulyás Gergely és Panyi Miklós beszélgetéséből több fontos információ is kiderült.
Ez a tendencia a következő hónapokban tovább erősödhet.