Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Zalai Hírlapban közölt olvasói információ szerint a Nagykanizsán és térségében zajló szennyvízberuházáshoz...
A Zalai Hírlapban közölt olvasói információ szerint a Nagykanizsán és térségében zajló szennyvízberuházáshoz szükséges kőzúzalékot Orbán Viktor édesapjának a Fejér megyei bányájából hozzák. Egyelőre senki sem erősítette meg ezt, de nem is cáfolta.
Kérdés ugyanakkor, hogy mi indokolja a távolabbról érkező szállításokat, mikor sokkal közelebbről is lenne megfelelő alapanyag. Ráadásul a származási helyről ellentmondóak az információk.
A lapban megszólaltatták az összes érintettet. A Nagykanizsai Regionális Szennyvíztársulás vezetője nem tudja, hogy a kivitelező konzorciumok honnan szerzik be az építőanyagot. A SADE Magyarország Kft. és az Euroaszfalt Kft. alkotta S-E Nagykanizsa Konzorcium projektvezetője szerint a szükséges kő zalai szállítmányozó cégen keresztül, környékbeli bányákból érkezik Dél-Zalába.
A Szabadics Közmű- és Mélyépítő Zrt. és a Közgép Zrt. partnerségén alapuló SZK Kanizsa Konzorciumtól pedig azt közölték: több magyar kőbányából vásárolnak kőzúzalékot a beruházáshoz, s mivel az ország számos pontján dolgoznak egyszerre, keretszerződéseik lehetővé teszik, hogy a bányák helyétől függetlenül hasonló feltételekkel szerezzék be az alapanyagot.
Ez a konzorcium így érvelt: az adófizetők számára mindez nem jelent többletkiadást, a megrendelővel kötött kivitelezői szerződés ugyanis fix átalányáras megállapodás. Vagyis a konzorcium a vállalt áron végzi el a munkát, az egyes tételek közti különbségek csak a kivitelezők költségvetésében jelentkezhetnek. Helytől függetlenül, hasonló feltételek mentén szerzik be az anyagot.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.