szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A január végi határidőre a Fővárosi Közgyűlés mind a 67 tagja benyújtotta vagyonnyilatkozatát - közölte hétfőn Szikora Linda (Fidesz), az önkormányzat vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottságának elnöke. A vagyonbevallások szerint a fővárosi képviselők több mint felének van adóssága.

Az MTI által elvégzett tételes feldolgozás alapján Horváth Csaba (MSZP) főpolgármester-helyettesnek a legnagyobb a megtakarítása: 101 millió forint, ebből 96 millió pénzkövetelés, 5 millió pedig készpénz. Lakos Imre (SZDSZ), aki egy éve még 100 millió forint körüli befektetést jelzett, az idén 22 millió körüli megtakarítást tüntetett fel; továbbra is egy I. kerületi önkormányzati lakásban él, és szerepel még a bevallásában egy nagy értékű óra, amelyet tavaly vett.

A bevallások szerint a képviselők jó részének döntően csak a fővárosi önkormányzattól származó néhány százezer forintos havi díjazása van. Sokan jelezték, hogy gazdasági társaságokban tulajdonuk van, de jövedelmet ebből kevesen említettek. Köztük van Papcsák Ferenc (Fidesz), aki ügyvédként több mint 22 millió forintos évi jövedelmet közölt. Nem jelez bevételt például Pesti Imre (Fidesz) a háziorvosi praxisa, országgyűlési képviselősége és a több kórházban betöltött felügyelőbizottsági tagsága után. Ez utóbbi két tétel alapján Havas Szófia (MSZP) sem közölt semmilyen bevételt. László Zoltán (Fidesz) szinte minden rovatot üresen hagyott, jövedelemként is csak havi 50 ezer forintot jelzett.

Ingatlannal szinte mindenki rendelkezik, néhányan, például Bagdy Gábor (KDNP), tucatnyival is. Tavaly nőtt az ingatlanvagyona Szathmáryné Jahl Angélának (Fidesz), Tüttő Katának (MSZP) és Földesi Gyulának (Fidesz). 

Autót vett vagy cserélt Havas Szófia, Horváth Gyula, Germánné Vastag Györgyi, Bánsághi Tamás, Wieszt János (MSZP), Pesti Imre, Ughy Attila, Szikora Linda (Fidesz), Bagdy Gábor, Wertán Zsolt (KDNP), Bőhm András (SZDSZ). Schneller Domokos (Fidesz) motorkerékpárt vásárolt.

Az MTI városházi tudósítójának tapasztalatai szerint sok képviselő olyan gépkocsival közlekedik, amely nem szerepel a nyilatkozatában. Horváth Csaba évek óta Audi A6-ossal jár, miközben a bevallásában Audi A4-es szerepel. Tüttő Kata Suzukit tüntetett fel, de A3-assal jár. Ughy Attila az egy évvel korábban vett autóját tavaly lecserélte, Horváth Gyula pedig az elmúlt időszakban két Toyotát is vett.

Befektetési jellegű megtakarítása csaknem minden képviselőnek van. Több mint 10 millió forintos befektetése és megtakarítása van az MDF-es Katona Kálmánnak (63 millió), Papcsák Ferencnek (37 millió), a szocialista Balogh Pálnak (36 millió), Havas Szófiának (35 millió), a szabad demokrata Szolnoki Andreának (34 millió), Bagdy Gábornak (26 millió), az MDF-es Hock Zoltánnak (26 millió), a szocialista Gajda Péternek (24 millió) és Steiner Pálnak (21 millió). 

A legnagyobb összegű készpénzt, 20 millió forintot Szathmáryné Ja:hl Angéla tüntette fel. Pesti Imre 16 millió, Papcsák Ferenc 12 millió, Kocsis Máté (Fidesz) 10 millió forintot közölt, 17-en pedig maximum 9 milliót. Egy éve Szathmáryné még 50 millió forint készpénzt tüntetett fel. 

A leginkább eladósodott képviselő most is az MDF-es Vaskor László, aki 44 millió forinttal tartozik magánszemélyeknek. Tavaly még pénzintézeteknek is tartozott 13 millió forinttal. Nagyobb összegű banki adóssága van Kocsis Máténak (40 millió), Papcsák Ferencnek (35 millió) a szocialista Hagyó Miklósnak (35 millió) és Egerfai Józsefnek (23 millió), a fideszes Pokorni Zoltánnak (22 millió), az SZDSZ-es John Emesének (22 millió), a szocialista Hunvald Györgynek (19 millió). Húsz politikus 15 millió forintnál kisebb összeggel tartozik bankoknak, így Tarlós István Fidesz-frakcióvezető is (7,2 millió). Nagyobb összeggel tartozik magánszemélyeknek a fideszes Kosztolányi Dénes (24 millió), a szocialista Hunvald György (17 millió), a fideszes Kovács Balázs (13,8 millió), a kereszténydemokrata Endrédy István (12 millió) és a szocialista Somlyódy Csaba (7 millió). 

Foglalkozásuk, fővárosi, kerületi vagy országgyűlési képviselőségük alapján, valamint különböző cégek, illetve kórházak felügyelőtanácsi tagsága alapján havonta több mint egymillió forintos jövedelemmel rendelkezik Hagyó Miklós, Horváth Csaba, Steiner Pál, Havas Szófia, Horváth Gyula, Szaniszló Sándor, Gábor József, Germánné Vastag Györgyi, Gajda Péter, Somlyódy Csaba, Tüttő Kata, Hunvald György, Mitus Zsuzsanna, Szalkai István, Bánsághi Tamás (MSZP), Lakos Imre (SZDSZ), Tarlós István, Pesti Imre, Ughy Attila, Wintermantel Zsolt, Németh Szilárd és Fónagy János (Fidesz).

Demszky Gábor főpolgármester változatlanul a korábban jelzett budakeszi és horvátországi ingatlanokkal rendelkezik. A tavalyi 9 millió forintos tartozása 7 millió alá csökkent, ebből 2,4 millióval magánszemélyeknek tartozik. A múlt évi 910 ezer forint körüliről 968 ezer lett a jövedelme, ebből 40 ezer ingatlan-bérbeadásból származik. 

Az életbiztosítások terén a legnagyobb befektetők közé tartozik több mint 60 millió forinttal Halmágyi Judit (SZDSZ), akinek egyébként 1,2 millió forintos APEH-tartozása van. 

A közép-magyarországi regionális fejlesztési tanácsi tagsága alapján Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettes 75 ezer forintot jelez negyedévente bevételként. Hagyó Miklós ugyanezen szervezetben, időintervallum megjelölése nélkül 945 ezer forintos díjazást közölt, Horváth Csaba szintén időszak megjelölése nélkül 300 ezer forintot említett bevételként. Steiner Pál pedig, akit a tanács elnökévé választottak a múlt év végén, semmilyen összeget nem tüntetett fel bevételként.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

OS Itthon

Minden miniszter leadta vagyonnyilatkozatát

A kormány érintett tagjai betartották a törvényt és időben leadták vagyonnyilatkozatukat. Gyurcsány Ferenc ezt már egy hónapja megtette, és a ma lejárt határidőig az érintett miniszterek is eleget tettek a kötelezettségüknek.

MTI Itthon

A Fidesz vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményez Kóka Jánossal szemben

Vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményez Kóka János SZDSZ-elnök, gazdasági miniszterrel szemben a politikus normafai ingatlanával összefüggésben Deutsch-Für Tamás fideszes országgyűlési képviselő. Erről szóló levelét az Országgyűlés elnökének, Szili Katalinnak címezte.

MTI Itthon

Határidőre 383 képviselő adta le a vagyonnyilatkozatát

Az országgyűlési képviselők közül 383-an adták le határidőre vagyonnyilatkozatukat, egy képviselői státusz Deák András (KDNP) halála, illetve a közelmúltban eredménytelenül végződött választás miatt betöltetlen, az MSZP-s Horn Gyula és Toller László családja pedig jelezte: nem adnak le vagyonnyilatkozatot - tájékoztatott a parlament mentelmi bizottsága.

MTI Itthon

MSZP: gondok lehetnek Orbán Viktor korábbi vagyonnyilatkozataival

Komoly gondok lehetnek Orbán Viktornak, a Fidesz elnökének és feleségének, Lévai Anikónak korábbi vagyonnyilatkozataival a tokaji kft. ügyében felmerült új információk miatt. Erről Szabó Zoltán, az MSZP országgyűlési képviselője beszélt Budapesten sajtótájékoztatón.

MTI Itthon

A Fidesz tisztázná Toller státuszát és vizsgáltatná vagyonnyilatkozatát

A Fidesz pécsi szervezetének elnöksége felszólítja az MSZP Baranya megyei szervezetét, hogy kezdeményezzen törvénymódosítást Toller László képviselői jogi státusának rendezése miatt. Szili Katalintól, az Országgyűlés elnökétől azt kérik, vizsgáltassa meg a képviselő vagyonnyilatkozatát - közölte az ellenzéki párt csütörtökön.