szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Vállalkozók Érdekvédelmi Szövetségének (VÉSZ) mintegy 120 "aktivistája" felszerelési és berendezési tárgyakat szerelt le és szállított el kedden a vendégek szeme láttára egy hévízi szállodából, mert állításuk szerint a hotel tartozik az épületet felújító fővállalkozónak. A hotel vezetője szerint jogellenesen rohanták le a szállodát, amelynek tulajdonosai az elmaradt garanciális munkák miatt tartották vissza a pénzeket.

A Hotel Fit igazgatója elmondta: tavaly év elején újították fel a szállodát, a kifizetések egy részét azonban a garanciális munkák elmaradása miatt a tulajdonos visszatartotta. Pémer Edina szerint a hotel tulajdonosai és a fővállalkozó között egyeztetések voltak, miután a saját költségükön kellett számos műszaki hibát kijavítani és jó néhányat még nem is fejeztek be.

A hotel igazgatója a ki nem fizetett összeg nagyságáról nem tudott nyilatkozni, mert a felújítás nem az ő feladatkörébe tartozott, de azt mondta, a jogállamisággal ellentétesnek tartja, hogy "ilyen módon be lehet törni egy szállodába és tönkre lehet tenni a jó hírét". A VÉSZ megbízottjai ugyanis a vendégek szeme láttára "megrohanták a házat", és a mosdóktól az ajtókig számos felszerelést elvittek.

Összesítése szerint a tárgyi kár körülbelül hárommillió forint, de az erkölcsi kárt nem tudják összegszerűen kifejezni. Ez utóbbi kapcsán kifejtette: a felújítást követően új partnereket szereztek, de lehetséges, hogy az akció után ezek az utaztatók nem hoznak több vendéget a szállodába. Pémer közölte: a szálloda 33 dolgozója a munkahelyét is veszélyeztetve érzi, mert a VÉSZ eljárása miatt esetleg elpártolnak tőlük a vendégek.

Az érdekvédelmi szervezet elnöke a történtekről úgy fogalmazott: "tulajdon-visszaszerzési akciót" hajtottak végre. Éliás Ádám azt mondta, hogy a City Galéria Kft. végezte el fővállalkozóként a "lerobbant vacak épület" felújítását, de a megrendelő For Hotels Kft. nem fizette ki a végszámlát. A fővállalkozó is elismerte, hogy voltak hiányosságok a munkájukban, de hónapokon keresztül nem tudtak egymással elszámolni, a végén elmérgesedett a viszonyuk. A megrendelővel szemben 35-37 millió forint követelése van a felújítást végző City Galériának.

A VÉSZ hetekkel ezelőtt már "jelképes figyelmeztető akciót" tartott a szállodánál, amit a szervezet elnöke szerint nem vettek komolyan, ezért kedden már 110-120 emberrel vonultak a hotelhez. A szervezet alapszabályára hivatkozva azt mondta: azért nevezik tulajdon-visszavételnek akcióikat, mert "ha nem fizetnek ki valamit, akkor az annak a tulajdona". Az elszállított tárgyakat raktározzák, és amennyiben a vitás felek megegyeznek, nagyjából ugyanannyi idő alatt a visszaépítés is megtörténik.

A VÉSZ hévízi akciója kapcsán a rendőrség nem adott információt, de az MTI úgy értesült, hogy már március óta lopás miatt folyik nyomozás az ügyben. Akkor csak kisebb értékben tulajdonítottak el felszerelési tárgyakat a szállodából a szervezet "aktivistái", a mostani fellépésükkel azonban már nagy értékre elkövetett lopás gyanúja miatt folytatódhat eljárás.

A távirati iroda információja szerint a márciusi "figyelmeztető" akció kapcsán egy embert hallgattak ki a rendőrök, aki az eset miatt az ügyészségen panaszt tett, de ezt elutasították. Az MTI úgy tudja, hogy a keddi akció kapcsán felvetődhet a magánokirat-hamisítás gyanúja is, mert a résztvevők egy csoportja vendégként jelentkezett be a szállodába, de többen közülük valószínűleg hamis személyi adatokat adtak meg.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

APEH: ötmilliárddal tartozik a legnagyobb adós

Az APEH 2009 első negyedévében 176 adózónál összesen 42,8 milliárd forint adóhiányt állapított meg, amihez 34,2 milliárd forint jogkövetkezmény társult - derül ki az adóhatóság honlapján nyilvánosságra hozott adatokból. A 176 nagy adósból 113 vállalkozás, 63 pedig magánszemély.

MTI Itthon

A HospInvest kifizette áprilisi tartozását a gázszolgáltatónak

Kifizette áprilisi gázfogyasztását a HospInvest Zrt. az egri gázszolgáltatónak, és folyamatosan tárgyal a szolgáltatás fenntartásáról - közölte a társaság elnöke az MTI-vel hétfőn. A Tigáz szóvivője közölte: megállapodásuk szerint a HospInvestnek keddig kell a fennmaradó tartozása egy részét megfizetnie ahhoz, hogy ne kapcsolják ki az áramot.

MTI Gazdaság

Halmozzák a kölcsöntartozásokat a vállalkozások

Kölcsönt kölcsönre halmoznak a cégek: máig mintegy 25 milliárd forint ingóságot, illetve vagyont terhelő jelzáloggal biztosított követelés szerepel a Magyar Országos Közjegyzői Kamara zálogjogi nyilvántartásában. Ez mintegy százezer kölcsönszerződést, összesen több mint 80 milliárd forint ügyleti értéket takar - írta a hétfői Világgazdaság.

Vélemény

Milliárdos összeggel tartozik a Megyeri híd építője

A Megyeri híd az Új Magyarország program látványos, kiemelt projektje volt, ehhez képest a beruházás alvállalkozóit még most sem fizették ki teljesen. A beruházó Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. elnök vezérigazgatója, Reményik Kálmán igyekezett megnyugtatni az elkeseredett kisvállalkozókat, ám ő közvetlenül nem tud beavatkozni az alvállalkozó Ganz Acél Zrt. és a vele szerződő kisebb cégek közötti elszámolási vitákba. Az alvállalkozók péntek délelőtt demonstrálnak a hídnál.

MTI Vállalkozás

APEH: egyre több a 180 napon túl tartozó cég

Szeptember végén 1004 vállalkozásnak volt 180 napon túl folyamatosan 100 millió forintot meghaladó, valamint 2272 magánszemélynek és egyéni vállalkozónak 180 napon túl folyamatosan 10 millió forintot meghaladó adótartozása az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) honlapján közzétett adóslisták szerint.

MTI Itthon

A fővárosi képviselők vagyonnyilatkozata - tartoznak, követelnek

A január végi határidőre a Fővárosi Közgyűlés mind a 67 tagja benyújtotta vagyonnyilatkozatát - közölte hétfőn Szikora Linda (Fidesz), az önkormányzat vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottságának elnöke. A vagyonbevallások szerint a fővárosi képviselők több mint felének van adóssága.