Centrifuga, pogácsa, gáz: mi kell az atombombához, mi volt a célpont Iránban?
Saját fejlesztés és illegális import is kellett hozzá, de Irán valóban elég közel jutott a nukleáris fegyverhez.
Kevesebb szöveget és magyar zenét sugárzott az MR2-Petőfi rádió az év első négy hónapjában, mint a két országos kereskedelmi rádió - derül ki abból az adatsorból, amelyet az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) juttatott el a RadioMonitor Magyarország Kft. adatai alapján.
A Magyar Rádió fiatalokhoz szóló adóján a műsoridő 97,8 százalékát töltötte ki zene, ez az arány a Danubius rádiónál 95 százalék, a Sláger rádiónál 93,8 százalék volt. Különösebb ingadozások nem látszanak az adatokban: a Danubius mind a négy hónapban 95 százalékos mutatóval működött, míg a Sláger a januári hasonló adat után februárban és márciusban is egy-egy százalékkal mozdult el a szöveg felé, áprilisban pedig tartotta a korábbi arányt.
Ezzel szemben a Petőfi rádió száz adáspercből csak márciusban töltött ki hármat szöveggel; a fennmaradó három hónapban csupán két-két százalék volt ez a mutató.
A közrádió második csatornája sugározta januártól áprilisig a legtöbb külföldi zenét. Az ORTT kimutatása szerint ezek az adásidő 79,2 százalékát foglalták el, februárban 78,6 százalék, míg áprilisban kereken 80 százalék volt az arányuk. A Danubius rádió 70,2 százalékos eredményében 69,8 és 71,5 százalék közötti hullámzások voltak, míg a Slágernél 66,7 és 70,9 százalék közötti arányok adják ki a 69,4 százalékos átlagot.
Ez utóbbi téren a Juventus és a Rádió1 hozta a kimutatás szerint az év első négy hónapjában a két szélső értéket: míg előbbi 62,8 és 64,9 százalék közötti mutatók után 63,9 százalékos külföldizene-aránnyal zárta az időszakot, az utóbbinál csak az április 99,7 százalékos mutatója mozdította el összességében 99,9 százalékra az arányt. (A Juventuson 97, Rádió1-en 95,3 százalék volt ebben az időszakban a zene aránya.)
Saját fejlesztés és illegális import is kellett hozzá, de Irán valóban elég közel jutott a nukleáris fegyverhez.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Orbán korábban azt mondta, ez tüdőn lőné a gazdaságot.
Az oldal a MÁV térképes adatbázisának adatait jeleníti meg.
Az Oktatói Hálózat is tiltakozik.
Értetlenül állnak „a várható intézkedések súlya előtt”.
A közgazdász-akadémikus szerint a fő hatalmi centrumokat világszerte fokozatosan eluralja az illiberalizmus.