szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem volt vizsgálat, azonnal kirúgták a BKV-tól azt a buszvezetőt, aki egy kollégájával verekedett össze – állítja maga a sofőr, aki a dulakodás miatt könnyű sérülést szenvedett. Azt állítja, ő csak védekezett.

Több mint egy hete annak, hogy az MTI hírül adta: összeverekedett két BKV-s buszsofőr Budapesten, egyikük könnyebben megsérült, kórházba került. A rendőrség sajtóügyeletese akkor azt közölte, a szolgálat átadása-átvétele miatt alakult ki szóváltás a buszvezetők között, a BKV szóvivője pedig annyit mondott: a tettlegességig fajuló vita magánjellegű volt, a cég pedig vizsgálatot indított.

A verekedés egyik résztvevője, a könnyebben megsérült sofőr Szentpéteri Péter volt. A buszvezető a hvg.hu-nak azt állítja, az eset nem teljesen úgy történt, ahogy az a híradásokból ismert. Mint mondta, aznap az egyik állomásnál vette észre, hogy kollégájának busza meghibásodott. Ekkor jelezte a vezetőnek, hogy ennek nem fog örülni a tulajdonos, azaz a BKV. A másik buszvezetőnek valószínűleg nem tetszett a megjegyzése, mert a műszak végén rárontott és szidni kezdte őt és a rokonságát. „Ezt nem tűrtem, ezért lenyomtam a saját autóbuszomról. Ekkor kezdődött a verekedés, de igazából ő ütött, én lent hagytam a kezemet. Mondtam is neki, hogy most akkor kihívjuk a helyszínelőket, hadd lássák, mi történt. Mire ő elszaladt a helyszínről” – mesélte a sofőr. Szentpéteri azt mondja, vészhívón beszólt a központnak, hogy az egyik kollégája megtámadta. A diszpécser jelezte neki: helyszínelőt és rendőrt hív, de mentőket hívjon ő magának. A rendőrség ugyanakkor hivatalból nem tett feljelentést, Szentpéterire bízták, feljelenti-e kollégáját. Erről azonban a férfit a helyszínelő beszélte le, mondván: megoldják ezt majd házon belül.

Szentpéteri Péter
© Stiller Ákos


Hétfőn mindkét buszvezetőt kirúgták. „Azt állították a főnökeim, hogy a média áldozata lettem. Azzal, hogy rendőrt hívattam és sajtóhír lett az esetből, presztízsveszteséget okoztam a BKV-nak” – meséli a férfi. Elmondása szerint választási lehetőség elé állították: vagy aláírja a papírt, hogy közös megegyezéssel távozik, vagy fegyelmi útján bocsátják el, aminek nyoma marad. Szentpéteri az előbbit választotta, s csak később tudta meg, hogy jó eséllyel pereskedhetett volna fegyelmivel történő elküldése miatt. „Nem volt semmilyen vizsgálat. Azt sem nézték, hogy a nekem támadó kolléga elhagyta a szolgálati helyét” – kesereg. Mint mondja, a BKV-nál egy „házi szokás” van érvényben, miszerint: ha mindkét fél verekszik, mindkettőt ki kell rúgni. De állítja: ő csak védekezett.

Szentpéteri szerint feltehetőleg sem kollégája, sem ő nem lett volna ilyen frusztrált állapotban, ha normálisan végezhetnék munkájukat. Erre azonban szerinte a BKV-nál semmi esély sincs, mivel naponta robbannak le az autóbuszok, folyamatosak a műszaki hibák, viszont az esetleges menetkimaradások miatt a buszvezetőket teszik felelőssé.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!