szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Lemondott a BKV szakmai felügyeletének jogáról Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettes hétfőn. Demszky Gábor (SZDSZ) főpolgármesternek címzett lemondó levelében azt írta, hogy a BKV Zrt. körül kialakult helyzet már a budapestiek közlekedésének biztonságát veszélyezteti. A fővárosi frakciók nem értenek egyet abban, kinek kellene felügyelnie a céget.

Horváth Csaba szocialista főpolgármester-helyettes szerint a folytatásról a koalíciós egyeztetőtanácsnak kell döntenie. Arra a kérdésre, hogy ő vállalná-e a közlekedési vállalat felügyeletét, azzal válaszolt: csak abban az esetben, ha a koalíciós egyeztetőtanács felkéri erre.
    
Tarlós István szerint ne Horváth Csaba, hanem a másik főpolgármester-helyettes, a pénzügyi területen tapasztalattal bíró Ikvai-Szabó Imre felügyelete alá kerüljön a terület, mondván, Horváth Csaba annyit sem értene a BKV ügyeihez, mint Hagyó Miklós (MSZP).
   
A Fidesz fővárosi frakcióvezetője úgy nyilatkozott: az önkormányzati ciklus vége felé szakmailag és politikailag egyaránt értelmetlen lenne, hogy bekapcsolódjanak a BKV igazgatóságának a munkájába. Azon viszont elgondolkodnának, ha felajánlanák nekik a BKV felügyelőbizottságának jelenleg az  SZDSZ által birtokolt elnöki posztját.
   
A városházi SZDSZ-képviselőcsoport ezzel szemben önkormányzati biztos-kincstárnok kirendelését javasolja a BKV-hoz, s egyetértenek azzal is, hogy a cég felügyelete a szocialistáknál maradjon.
   
John Emese frakcióvezető közlése szerint a BKV körül kialakult helyzetet értékelve megállapították: ez a kérdéskör nem áll meg a főpolgármester-helyettesi szinten, hanem a BKV-nál is szükség van változtatásokra.

Burány Sándor fővárosi MSZP-elnök és Steiner Pál, a városházi képviselőcsoport vezetője a nap folyamán azt közölte: javasolják a koalíciós egyeztetésen egyebek mellett, hogy alakuljon új igazgatótanács és felügyelőbizottság a BKV-nál. Ugyanakkor a budapesti szocialisták egyértelmű választ várnak Demszky Gábortól arra, hogy a fővárosi közgyűlésben a koalíciós együttműködés során a jövőben lehet-e számítani mind a tíz fővárosi szabad demokrata képviselőre.
   
Hagyó Miklós levelében nem tért ki bővebben arra, hogy pontosan mely ügyekre gondolt, amikor azt írta, hogy azok már a fővárosi közlekedést veszélyeztetik, de az utóbbi hónapokban sorra láttak napvilágot olyan sajtóhírek a BKV-val kapcsolatban, amelyek nyomán például a Fidesz ügyészségi feljelentést tett.
   
   
A magukat megnevezni nem kívánó MSZP-SZDSZ-városatyák szerint az elmúlt hetekben nyilvánosságra került, s a Demszky Gábor által is botrányosnak minősített BKV-s végkielégítési ügyek kapcsán feszültté vált a városüzemeltetési főpolgármester-helyettes és Kocsis István, a cég vezérigazgatója közti viszony.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Kocsis István vagy Hagyó Miklós szóvivője hazudik

Hagyó Miklós szóvivője, Horváth Éva azt állítja, a BKV vezére, Kocsis István személyesen kérte tőle, maradjon a BKV alkalmazásában. Kocsis viszont az ellenkezőjét állítja. Valamelyikük biztosan nem mond igazat.

MTI Gazdaság

Hagyó Miklós három évért vállalja a felelősséget

Politikai manipuláció zajlik Hagyó Miklós szerint a Fővárosi Közgyűlés csütörtökön meghozott döntésének értelmezése körül, amelyet többen a befolyásának gyengülését jelentő fejleményként értékelnének - erről a szocialista főpolgármester-helyettes a szombati Népszabadságnak nyilatkozva beszélt.

MTI Itthon

Hagyó elengedi a BKV-t

Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettes hétfőn visszaadta a főpolgármesternek azt a tőle kapott hatáskört, amellyel a BKV szakmai felügyeletét látta el - tudta meg az MTI városházi forrásokból.