Fónagy János, az ellenzéki párt képviselője vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján egyrészt örömének adott hangot, hogy a múlt hét csütörtökön a vagyongazdálkodási tanács "visszakozott", és hatályon kívül helyezte a kelet-magyarországi régióban lévő három állami víziközmű cég működési struktúrájára vonatkozó határozatát.
A fideszes szakpolitikus másrészt felhívta a figyelmet arra, hogy "a nemzeti vízvagyon tavasszal erőszakosan megkezdett privatizációjához" nagyon hasonlóak a jelenlegi vasútbezárási tervek, ugyanis - mint mondta - a vasúttal kapcsolatos kérdések sincsenek előkészítve, átgondolva.
Fónagy János "a nemzeti vízvagyon privatizációjával" kapcsolatban felidézte: idén tavasszal a vagyonkezelő arról döntött, hogy a Duna menti és a Tisza menti regionális víziközmű társaságot szervezetileg összevonják az észak-magyarországi regionális vízművel. A döntés miatti felháborodás azonban mind a szakma, mind az önkormányzatok részéről jelentős volt, még a környezetvédelmi miniszter is tiltakozott - tette hozzá. Ez az átszervezés a magyar közösségi vízvagyon egy újabb részének a privatizációját készítette elő - közölte a politikus.
Fónagy János ezután - mint ismertette - párttársával, Ékes Józseffel törvénymódosítást indítványozott, miszerint a 2005-ben a tartós állami vagyon köréből kivett öt víziközmű társaságot a parlament sorolja vissza előbbiek közé. Ezt az Országgyűlés többségi szavazással meg is tette - emlékeztetett. Hangsúlyozta ugyanakkor: az öt nagy víziközmű cég szervezeti létének korszerűsítése a következő évek feladata lesz, de szerinte mindezt úgy kell végrehajtani, hogy szigorúan közösségi tulajdonban maradjon a nemzeti vízvagyon.
Fidesz: a vízvagyon és a vasút nem privatizációs préda
A Fidesz szerint sem a nemzeti vízvagyonra, sem pedig a vasútra nem lehet "privatizációs prédaként" tekinteni, hiszen alapvetően mindkettő közösségi tulajdon, közösségi érdekeket szolgál.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Ebben a magyar nagyvárosban már minden második lakás légkondis
Ha megtudja, mennyibe kerül a légkondi valójában, talán már nem is tűnik elviselhetetlennek a kánikula
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Meghalt Schmuck Andor
Tűzoltók törtek be a lakásba, ahol megtalálták Schmuck Andor holttestét
Németek és papírnémetek harca: a betiltás küszöbén Orbán Viktor szövetségese
Ki vállalkozik rá, hogy kezdeményezze az AfD betiltását? Miért emlegetik sokan a weimari köztársaság bukását?
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
„Segíteni kell Ukrajnát, amíg az oroszok fel nem adják”
Tanuljunk Szabó Győző vallomásából – mikortól vagyunk alkoholisták?
Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket, ám ezek valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából.