Gulyás szerint békepártiság jele, hogy az USA rakétákat küld Ukrajnának - élőben a kormányinfóról
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Petíciók, tüntetések, nyílt levelek – reakciók az Alkotmánybíróság hatáskörének csonkítására irányuló kormányzati tervekre. A testület domesztikálását már 15 éve is sürgette az akkori hatalom gazdasági kulcsminisztere – derül ki a HVG összeállításából.
„Sólyom László korábban úgy fogalmazott, hogyha az alkotmánymódosítás vállalhatatlan egy bíró számára, akkor arra morális választ kell adni. Ez a kérdés személy szerint engem is izgat” – jelentette ki közvetlenül elnökké választása után az Alkotmánybíróság jelenlegi első embere. A lemondás lehetőségére is utalni látszó megjegyzéssel Paczolay Péter annak idején arra a kérdésre válaszolt, hogy adott esetben mennyire kötheti majd meg egy, a közjogi rendszer erőteljes átalakítását fontolgató politikus kezét a két évtized alatt meghozott több ezer AB-határozat.
A sors különös fintora, hogy Orbán Viktorék október végén lényegében azokra a lépésekre szánták el magukat az AB-vel szemben, amiket Bokros Lajos másfél évtizeddel ezelőtt, az akkori gazdasági kényszerhelyzetben sürgetett. A Horn-kormány pénzügyminisztere, megszorító csomagjának részleges blokkolása miatt, maga is az AB-törvény vagy akár az alkotmány módosítását követelte. Bokros azt állította: el kell dönteni, kit illet meg a gazdasági és társadalmi főhatalom Magyarországon. A gazdaságpolitika alakításában a kormány és a parlament szuverenitásának a visszaszerzését szorgalmazó politikus 1996 tavaszán végül kilépett a kormányból, amely kétharmados többsége ellenére nem volt hajlandó felpuhítani az AB-ra vonatkozó szabályokat.
A cikk teljes szövege a HVG Fókusz rovatában olvasható
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.
A politikus szerint minden jelöltnek mérlegelnie kell, hogy az indulása hozzátesz-e az ország jövőjéhez.