Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Nem maradt más választása az orvosi kamarának, mint támogatni a rezidensek kilátásba helyezett tömeges felmondását – mondta a kamara hétvégi döntése kapcsán a köztestület elnöke a Klubrádióban.
Az orvosi kamara is támogatja a tömeges felmondásokat. "Nincs morális alapunk arra, hogy ne támogassuk kollégáinkat, amikor utolsó élethalálharcukat vívják azért, hogy más országokhoz képest szerényebb, de a jelenlegit meghaladó bérért dolgozhassanak saját hazájukban" - mondta Éger István a Magyar Orvosi Kamara elnöke a Reggeli Gyorsban.
Éger István elmondta, 2009 volt a fordulópont, ekkor annyian mentek el az országból, ahányan friss diplomát kaptak (ők azonban nem egyenértékűek a képzett szakorvossal). 2010-ben már 25 százalékkal többen mentek el, mint ahány friss diplomás végzett. A trend egyértelműen megfordult. Orvossztrájk nem lesz, ugyanis az orvosi kamara nem szervezhet sztrájkot. Célunk az, hogy a döntéshozók végre leüljenek velünk tárgyalni - hangsúlyozta az orvosi kamara elnöke.
Éger István hozzátette, a Semmelweis-terv volt az utolsó csepp a pohárban. A terv ezer sebből vérzik, még ígéret szintjén sem kezeli a lehetetlen munkaerőhelyzetet és az egzisztenciális nyomorúságot. Elfogadhatatlan az orvosok számára, hogy nincs érdemi, szakmai tárgyalás. Az egészségügyi kormányzásnak változtatnia kellene azon a taktikán, hogy egy év óta semmibe veszi azt, amit mondunk - tette hozzá Éger István.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.