szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A korábbi bizonytalankodás után végül szeptember 1-ét jelölte meg tanévkezdetként az oktatási államtitkárság. Általános iskolákban 183, a nappali oktatás munkarendje szerint működő középiskolában és szakiskolában pedig 182 napon kell a diákoknak beülniük az iskolapadba a következő tanév rendje szerint.

A 2011/12-es tanévről szóló rendelet szerint az első tanítási nap 2011. szeptember 1-je, csütörtök, az utolsó 2012. június 15-e péntek - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Oktatásért Felelős Államtitkársága szerdán. Korábban a Hírszerző megírta, hogy az oktatási államtitkárság elfelejtette kihirdetni a tanév kezdetét. A szocialisták még a parlamentben is számon kérték ennek elmaradását.

Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a középiskolákban és a szakiskolákban a végzős évfolyam diákjai számára május 3-a lesz az utolsó tanítási nap, kivéve a Belügyminisztérium fenntartásában lévő szakközépiskolákat, ahol május 25., illetve a Honvédelmi Minisztérium fenntartásában működő szakközépiskolákat, amelyekben június 1-je az utolsó tanítási nap. A szakiskolákban, illetve a szakközépiskolák másfél, két és fél éves képzésében a tanulók január 13-ig járnak iskolába.

A következő tanév rendje szerint a szorgalmi idő első féléve január 13-ig tart, az iskoláknak január 20-ig kell értesíteniük a tanulókat, a szülőket az első félév eredményéről.

Az őszi szünet november 2-tól november 5-ig, a téli december 22-től január 2-ig, a tavaszi szünet április 5-től 9-ig tart.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!