Hatalmas kirúgási hullámtól tartanak a pedagógusok

Bár a pedagógusi életpályamodellre valóban nincs pénz, de új információk alapján azt vélelmezzük, hogy a kormány úgy teremt elő erre a modellre pénzt, hogy a közoktatásban dolgozó 170 ezer pedagógus jó részét elbocsátják, és az így kapott megtakarításból fedezik majd a magasabb a bért – mondta Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke a Klubrádióban.

  • Klubrádió Klubrádió
Hatalmas kirúgási hullámtól tartanak a pedagógusok

A kormány emelkedő béreket ígér a pedagógusoknak, miközben egy évvel ezelőtt Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár a szakszervezetek béremelési javaslatára úgy reagált, hogy "bohóc és ostoba", aki ilyet tervez. Annak tükrében, hogy Réthelyi Miklós miniszter egy héttel ezelőtt azt mondta, mégsem lesz béremelés, én mégis csendben azt mondom, hogy mégiscsak kellene a pedagógusok bérét rendezni – fogalmazott Galló Istvánné a Klubrádióban.

A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke elmondta azt is, eddig az önkormányzatok kiegészítő normatívával finanszírozták a közoktatási intézményeket, ha ezt az egyháznak átadják, akkor az állam finanszírozza teljes mértékben. Ebben az évben több mint 80 közoktatási intézményt adtak át. Kérdés, hogy az állami költségvetés ennek a finanszírozási feltételét honnan teremti meg évközben, hisz ez nem szerepel az idei költségvetési tervezetben - tette hozzá a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke.

 

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.