Közel 10 500 tiltakozó aláírást gyűjtött össze Dörner György kinevezése ellen egy civil csoport. Az aláírásokat tartalmazó listát hétfőn délután adtak át a fővárosi városházán Csomós Miklós oktatási és kulturális főpolgármester-helyettesnek. Az aznemlehet nevű, a világhálón és a Facebookon szerveződő csoport azt szeretné elérni, hogy a budapesti önkormányzat írjon ki új pályázatot az Új Színház igazgatói posztjára, és ne engedje, hogy Dörner és az intendánsi szerepre kiválasztott Csurka István – a MIÉP egykori elnöke – átvegye az intézmény igazgatását.
Tarlós István főpolgármester október 6-án döntött úgy, hogy februártól Dörner György színész váltja a korábbi igazgatót, Márta Istvánt az Új Színház élén. A szinhaz.hu szeptember végén arról írt, hogy az illetékes szakmai bizottság a pályázók meghallgatása után 6:2 arányban nem Dörnert, hanem az Új Színházat 13 éve vezető Mártát támogatta. Még a főpolgármesteri döntés napján kiderült, hogy az igazgatónak kinevezett színész Csurka István írót, dramaturgot, a MIÉP volt elnökét szeretné intendánsnak maga mellé. Ugyanakkor nyilvánosságra került Dörner pályázata is, amiből kiderült, hogy Hátország Színházzá keresztelné át a színházat, és a Demszky-érára jellemző „szórakoztatóipari igénytelenségnek”, a „balliberális kultúrfölénynek” is hadat üzenne, illetve arra hivatkozva, hogy a fővárosi színházak nem játszanak magyar drámákat, kifejezetten ilyen darabok bemutatását helyezte kilátásba.
A kinevezés ellen az ellenzéki pártok közül az MSZP és az LMP is tiltakozott, azt hangsúlyozva, hogy Tarlós a szélsőjobboldalnak tesz engedményeket, szakmai körökben, illetve a világhálón tiltakozási hullám indult. Sütő András örökösei megtiltották az Új Színháznak, hogy az erdélyi drámaíró darabjait játssza, és hasonlóan nyilatkoztak Hernádi Gyula és Sarkadi Imre örökösei is. Október 22-én közel ezren tüntettek a kinevezés ellen a színház előtt azt követelve, hogy a városháza írjon ki új pályázatot.

Mikulás-csomag és Zöldségek
Az aznemlehet csoport Mikulás-csomagot adott át hétfőn a főpolgármester-helyettesnek, amely két tiszteletjegyet tartalmazott minden estére december 6. és december 31. között olyan fővárosi színházakba, amelyek éppen az adott estén magyar drámát játszanak. A szervezők ezzel akarták bizonyítani, hogy Dörnernek nincs igaza, a magyar drámák szerepelnek a színházak repertoárjában. A civilek abban reménykednek, hogy a főpolgármester legalább az elődadások egy részét megnézi, amennyiben viszont nem él a lehetőséggel, az akcióba bekapcsolódott színházak közvetlenül az előadások előtt eladják a két jegyet.
A színészeket, rendezőket is felvonultató csoport piros-fehér-zöld pántlikákkal átkötött csomagot is átadott Csomós Miklósnak, amely az utóbbi hetekben összegyűjtött 10 395 aláírást, Dörner pályázatának kommentárokkal, bírálatokkal ellátott pályázatát és az októberi kinevezés óta megjelent – az új igazgatót és kiszemelt intendánsát támogató – nyilatkozatokat tartalmazta Zöldségek címmel.
A civilek azt kérték, hogy a főváros írjon ki új pályázatot az Új Színház igazgatói posztjára, és azt hangsúlyozták, nem fogják abbahagyni a tiltakozást, amíg ez meg nem történik. Csomós Miklós azt mondta: színházba járó emberként tisztában van azzal, mit jelent a tiszteletjegy.
A spontán tüntetésen megjelent többek között Kulka János, Kálid Artúr színművészek és Fodor Tamás rendező is. A helyszínen egy installációt is felállítottak, egy körrácson belül népi hangszereken játszott egy zenekar, nem zavarva a forgalmat. A rendőrség a performansz után arra kérte a szervezőket, hogy távolítsák el a körrácsot. A tüntetőknek a Városháza utca járdájára volt engedélyük, ezért aki lelépett a járdáról, azt a rendőrség figyelmeztette. A színészek egymás szavába vágva, kánonszerűen felolvasták a petíciót aláírók neveit. A csomag átadása közben a Városháza előtt a szervezők szerint több mint ötvenen gyűltek össze.