Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az Origo értesülései szerint Orbán Viktor péntekig elküldi válaszlevelét Hillary Clintonnak, amely "udvarias, de elutasító" lesz.
"Udvarias, de neheztelő hangvitelű" az Origo kormányzati forrásai szerint az a levél, amelyet Hillary Clinton amerikai külügyminiszter még karácsony előtt küldött Orbán Viktornak.
Mint a Népszabadság online kiadása kedden megírta: az amerikai külügyminiszter még karácsony előtt levelet küldött Orbán Viktor magyar miniszterelnöknek. Szijjártó Péter a levélről annyit mondott: "alapvetően az általa korábban szóban elmondottakat foglalta írásba". Hozzátette: "a miniszterelnök természetesen a szokásos rendnek megfelelően válaszolni fog a levélre".
A levél a tartalmát ismerő kormányzati források szerint óvatos formulákba csomagolva adagolja a bírálatot - írja az Origo. Az amerikai külügyminiszter például azt írta szerintük, hogy "nem akarja elvitatni a magyar kormány jogát, hogy olyan törvényeket hozzon, amilyeneket jónak ítél", vagy hogy "érdemes átgondolnia", hogy a fékek és ellensúlyok rendszere megfelelően működik-e az országban.
Egy forrás - aki olvasta Clinton levelét, illetve ismeri Orbán Viktor és Hillary Clinton nyári, valamint Orbán és a budapesti amerikai nagykövet októberi találkozójának részleteit - azt állította a lapnak, a külügyminiszter írásában több helyütt a nagykövet fordulatai, "szövegpanelei" köszönnek vissza, ezért sejtése szerint a külügyminiszter vagy Eleni Tsakopoulos Kaunalakisszal együttműködve írta a levelet, esetleg a nagykövet személyesen írt vagy fogalmazott abban egyes részeket.
Az Origo a levél tartalmáról szóló értesüléseit egy magas beosztású külügyminisztériumi forrás is megerősítette, aki úgy tudja, hogy a miniszterelnök titkársága péntekig várhatóan elküldi válaszát Hillary Clintonnak. "A tartalmi válasz már megvan, a szöveg még nincsen" - tette hozzá a forrás.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.