Romlott a vízminőség Miskolcon a hétvégi vihar miatt

A vasárnapi késő esti, orkánszerű széllel és heves esőzéssel járó vihar miatt romlott a víz minősége Miskolc egyes részein - közölte Pásztor Imre, a miskolci önkormányzati cégeket tömörítő Miskolc Holding Zrt. kommunikációs vezetője.

  • MTI MTI
Romlott a vízminőség Miskolcon a hétvégi vihar miatt

A rövid időn belül lehullott jelentős mennyiségű csapadék három bükki ivóvíztermelő forrás vízének minőségét is rontotta, ezt a városi vízszolgáltató (Mivíz Kft.) monitoring rendszere időben észlelte, és kizárta az ivóvíztermelésből - közölte Pásztor Imre. Elmondta: Lillafüreden jelenleg tart az ivóvíz-szolgáltatás helyreállítása, Felsőhámor és Alsóhámor vízellátását pedig nyomáscsökkentéssel ugyan, de biztosítják.

Az ivóvíz-szolgáltatás akkor áll teljesen helyre, amikor a forrásokból vett vízminták kötelező laborvizsgálati eredményei ezt lehetővé teszik; addig a Mivíz lajtos kocsikkal látja el vízzel a lakókat és az intézményeket Miskolc érintett városrészeiben.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.