Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az Európai Bizottság elnöke szerint a jogállamiságot is veszélybe sodorhatja az alaptörvény negyedik módosítása.
José Manuel Barroso osztja Thorborn Jaglandnak, az Európa Tanács elnökének aggályait – írja az Európai Bizottság elnöke Orbán Viktornak címzett, március 8-i levelében, melyet a Médiajogfigyelő tett közzé. A levélben Barroso utal az Orbánnal folytatott telefonbeszélgetésére is.
Mint írja, az alaptörvény negyedik módosítása, melyet ma fognak megszavazni a magyar parlamentben, veszélybe sodorhatja a jogállamiságot. Barroso elvárja a magyar kormánytól, hogy a demokratikus elvekkel összhangban foglalkozik ezzel az üggyel.
Az Európai Bizottság előzetes elemzésen alapuló álláspontját ismertetve azt írja: az alaptörvény módosításai nincsenek összhangban az EU-s jogszabályokkal. A kifogásolható témák között nevesíti Barroso az EP-választási kampánnyal kapcsolatos cikkelyeket, valamint az Európai Bíróság által kiszabott pénzbüntetések kifizetéséről szóló új szabályokat. Barroso megemlíti, hogy olyan jogszabályok is bekerülnek az alaptörvénybe, amelyekkel kapcsolatban már korábban jelezték, hogy nem összeegyeztethetők az európai jogokkal.
Az Európai Bizottság elnöke a levél végén a "politikai következmények" és az EU-s jogokkal való összeférhetetlenség érdekében arra kéri a kormányt, hogy kezdjen kétoldalú tárgyalásokat az Európai Bizottsággal, hogy tisztázzák az alaptörvény-módosítások tartalmát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.