Nem változott és egyelőre nem is változik számottevően a nagytérségű áramlások rendszere – közölte az OMSZ. Az Atlanti-óceán fölött a megerősödött magasnyomású zóna a ciklonokat a kontinens nyugati, középső területei felé kényszeríti, amelyek északról hideg levegőt szállítanak a térségbe.
Ezért a következő két hét a hőmérséklet tekintetében hasonlóan hűvösnek, mondhatni hidegnek ígérkezik; a szárazföld nyugati felén 2-6 fokkal is hidegebb lehet az átlagosnál. Európa keleti részén viszont – ahol a meleg levegő nagy területen áramlik észak felé – meleg idő valószínű, a legnagyobb pozitív anomália a Skandináv-félszigeten várható míg a Kárpát-medencében inkább hideg lesz.
A következő két hét csapadékviszonyai azt mutatják, hogy Nyugat- és Közép-Európában továbbra is nem csupán hidegebb, hanem csapadékosabb is lesz az időjárás. Érdemes megfigyelni azt is, hogy a Kelet-európai-síkságon az átlagosnál kevesebb csapadék várható, mivel itt egy nagy kiterjedésű, stabil anticiklon lesz található. Június első hetében ugyanakkor valamelyest csökken a csapadék-anomália mértéke – fogalmazott a szolgálat.
A következő napokat tekintve is változékony lehet az időjárás itthon. Szombaton többórás napsütés mellett gomolyfelhők képződnek, illetve délután délnyugat felől vastagabb felhőzet érkezik. Elszórtan alakulnak ki záporok, elsősorban keleten zivatarok is előfordulnak. A nyugati, délnyugati szél élénk, helyenként erős lesz, zivatarban átmenetileg viharossá is fokozódhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet 17, 21 fok között várható.
Vasárnap nagy területen lesz borult az ég, majd délután a Dunántúlon felszakadozik a felhőzet. Összességében sokfelé számíthatunk esőre, záporra, a déli és keleti megyékben zivatar is előfordul. Lokálisan jelentős mennyiségű eső is eshet. Többnyire gyenge marad a légmozgás, csupán a Kisalföldön fordul északnyugatira és élénkül meg a szél. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke 5, 10, a legmagasabb nappali hőmérséklet 14, 20 fok között alakul.